خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  احمد هاشمی به بند ۳۵۰ زندان اوین بازگشت

احمد هاشمی به بند ۳۵۰ زندان اوین بازگشت

خبرگزاری هرانا – سید احمد هاشمی، مدیر کل وزیر کشور دولت اصلاحات با پایان زمان مرخصی خود به بند ۳۵۰ زندان اوین بازگشت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سیداحمد هاشمی عضو سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی که بیش از سه سال است در زندان اوین به سر می برد، پس از پایان زمان مرخصی خود به بند ۳۵۰ زندان اوین بازگشت.

سیداحمد هاشمی، مدیر کل وزیر کشور دولت اصلاحات بود که چند روز پس از آغاز حصر میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد برای مدت دو هفته بازداشت شد و سپس به پنج سال حبس محکوم شد. حکم او مرداد ماه امسال با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی به ۴ سال تقلیل یافت.

اتهام آقای هاشمی که به خاطر آن به اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی محکوم شده، این بوده که جزوه ای حاوی قوانین انتخابات را برای راهنمایی ناظران انتخاباتی ستاد موسوی در سال ۸۸ آماده کرده است.

هاشمی ۶۰ ساله که در دولت اصلاحات مشاور وزیر و مدیرکل بازرسی وزارت کشور بود، از میانه تیرماه ۱۳۹۱ تا اردیبهشت امسال بدون حتی یک روز مرخصی در بند ۳۵۰ زندان اوین بود، اردیبهشت امسال برای خاکسپاری همسرش به مرخصی آمد. او پیشنهاد بازجو برای ابراز برائت از رهبران جنبش سبز را نپذیرفته بود و به همین علت در این سه سال از حق مرخصی محروم شده بود.

دکتر مریم ایمانی خوشخو، همسر سیداحمد هاشمی، از زنان قرآن پژوه کشور و استاد گروه دین و فلسفه دانشگاه خوارزمی بود که با بیماری سرطان دست و پنجه نرم می کرد، اما همسرش تا آخرین لحظات هم اجازه نیافت به مرخصی بیاید و بر بالین او حاضر شود. وی حتی از شرکت در مراسم چهلم همسر ش نیز به دلیل پذیرفته نشدن درخواست مرخصی، محروم شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید