خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های دینی  >  ممانعت از دفن یک شهروند بهایی در تبریز

ممانعت از دفن یک شهروند بهایی در تبریز

خبرگزاری هرانا- مسئولین قبرستان عمومی تبریز از دفن یک شهروند بهایی امتناع و وی را بدون اطلاع خانواده در شهر دیگری دفن کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مسئولین قبرستان عمومی تبریز موسوم به وادی رحمت از دفن یک شهروند بهایی به نام (آقای) مروتی که در ۲۹ اسفند ماه سال گذشته در تبریز فوت کرده جلوگیری کردند و جسد متوفی را بدون اطلاع خانواده و انجام مراسم مذهبی در شهر میاندوآب به خاک سپردند.

یک شهروند بهایی در این رابطه به هرانا گفت: «خانوده آقای مروتی، جسد متوفی را صبح روزی که فوت کرده بود برای دفن به گورستان وادی رحمت بردند که مسئولین مربوطه به ایشان گفتند جسد را به سردخانه گورستان تحویل دهند و به خانه برگردند تا با ایشان تماس گرفته شود. چند ساعت بعد یک نفر از وادی رحمت تماس گرفت و به خانواده مروتی گفت که اجازه دفن داده نشده و جسد برای دفن به میاندواب برده شده است.»

به گزارش منابع هرانا، در یک سال و نیم گذشته به هیچ شهروند بهایی در تبریز اجازه دفن داده نشده و همه متوفیان بدون اطلاع خانواده هایشان در شهرهای اطراف تبریز دفن شده اند. در طی این مدت، خانوده های بهاییان فوت شده برای رفع مشکل، خواستار ملاقات با آقای جلالی، رئیس قبرستان عمومی تبریز (وادی رحمت) شده اند ولی ایشان تاکنون حاضر به پذیرش و گفتگو نشده اند.

مطالب مرتـبط

یک نظر

  1. این است اسلام ناب محمدی!

نظر بگذارید