خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان, فرهنگی  >  توقیف یک کلیپ به دلیل حضور یک خواننده

توقیف یک کلیپ به دلیل حضور یک خواننده

خبرگزاری هرانا ـ محمد معتمدی در خصوص پخش قطعه “درمحاصره” از تلویزیون گفت که کلیپ ظاهرا به خاطر تصویر وی از سوی تلویزیون توقیف شده و برخلاف رویه معمول سایر سریال‌ها، حتی موسیقی آن هم نه از رادیو و نه از تلویزیون پخش نمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، چندی پیش کلیپ “درمحاصره” به خوانندگی محمد معتمدی و آهنگسازی بهزاد عبدی منتشر شد. این موسیقی، تیتراژ سریالی مستند با همین نام است. اما معتمدی خواننده این قطعه عنوان کرده که به خاطر تصویر او این کلیپ از سوی تلویزیون توقیف شده است.

این خواننده موسیقی در صفحه‌شخصی‌اش دراین باره نوشته‌ است: “کاش من نمیخواندمش تا موسیقی به این زیبایی اینگونه بایکوت نمی‌شد. حقیقت این است که تیتراژ سریال «درمحاصره» از سوی موسسهء روایت فتح به بنده پیشنهاد شد و انتخاب من بعنوان خواننده، از داخل صداوسیما نبود. یک موسیقی بسیار باشکوه و پر هزینه که در کشور اوکراین ضبط گردید. تیم سازنده سریال هم برای این موسیقی، کلیپ زیبایی ساختند که از تک تک این عزیزانم در موسسهء روایت فتح تشکر می‌کنم. اما این کلیپ ظاهرا بخاطر تصویر بنده از سوی تلویزیون توقیف شد و برخلاف رویه معمول سایر سریال‌ها، حتی موسیقی آن هم نه از رادیو و نه از تلویزیون پخش نمی‌شود.”

وی در ادامه به توصیه زنده‌یاد محمدرضا لطفی در خصوص حضورش در صدا و سیما اشاره می‌کند: “روح استادم محمدرضا لطفی شاد. بعضی حرف‌هایش را هرچه بیشتر می‌گذرد، بیشتر درک می‌کنم. ایشان خیلی موافق حضور من در صدا و سیما نبودند و به بنده می‌فرمودند: تلویزیون ایران در موسیقی هنرمندان منتخبی دارد که روی آنها سرمایه گذاری کرده. نباید توقع داشته باشی به اندازه آنها به شما فضا بدهند. حق هم دارند. شما هم اگر روی یک پروژه‌ای سرمایه گذاری کنید طبیعی است که روی پروژه خودتان تبلیغات کنید، نه برای پروژه دیگران. شما در پروژه آنها نیستی. این مراودات جسته گریخته صدا و سیما با شما برای اینست که عنوان ممنوع الکاری را از شما بگیرند. ممنوع الکاری یک برد تبلیغاتی دارد که آن را هم به شما نمی‌دهند…روح استاد عزیزم شاد، با پندهای پدرانه‌اش. اما با این حال خوشحالم. همیشه شهدا برایم عزیز بوده و هستند و این اثر شاید ادای دین کوچکی باشد در برابر بزرگی نام آنها…اثر زیبای بهزاد عبدی با شعر زیبای کاظم بهمنی.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید