خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۴ آذر ۱۳۹۴, 23rd of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۹/۰۴ ساعت ۱۶:۴۰:۴۲

    خانه  > سایر گروهها  >  انفجار مین در قصرشیرین و مجروح شدن دو تن

انفجار مین در قصرشیرین و مجروح شدن دو تن

خبرگزاری هرانا ـ انفجارهای جدا گانه مین در قصر شیرین دو مجروح بر جای گذاشت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، فرمانده انتظامی قصرشیرین گفت: “یکی از این انفجارها در حوالی روستای قلعه سبزی قصرشیرین رخ داد که در جریان آن یکی از کشاورزان در حین عملیات شخم زمین با یک قبضه مین به جا مانده از دوران جنگ برخورد کرد”.

سرهنگ عنایت فلاحی افزود: “در این انفجار کشاورز قصرشیرینی از ناحیه دست و پا دچار جراحت شد”.

وی اظهار کرد: “همچنین در انفجار دیگری که در منطقه آزاد مرز خسروی رخ داد فرد دیگری با یک دستگاه بیل مکانیکی با یک قبضه مین بر جا مانده از جنگ برخورد کرد که وی از ناحیه هر دو چشم و دیگر اعضای بدن دچار جراحت شد”.

فرمانده انتظامی قصرشیرین گفت: “مصدومان این دو حادثه با حضور عوامل امدادی برای درمان به مراکز درمانی اعزام شدند”.

وی با بیان اینکه مین و مواد منفجره عمل نکرده به شکل پراکنده در برخی مناطق قصرشیرین وجود دارد از مردم و ساکنان این شهرستان مرزی خواست تا به محض مشاهده هرگونه مواد منفجره مراتب را به نیروهای پاکسازی مرکز مین زدایی اطلاع دهند و از دست زدن، جا به جایی و انتقال این مواد خودداری کنند.

سرهنگ فلاحی همچنین از مردم خواست از جمع آوری ضایعات جنگی و نگهداری آنها در محل زندگی خودداری کنند.

پاکسازی عمومی تا عمق ۳۰ سانتیمتری اراضی آلوده به مین شهرستان قصرشیرین در بهمن سال ۹۱ به اتمام رسید و هم اکنون گروه های پاکسازی مرکز مین زدایی ماموریت خود را برای پاکسازی عمقی و بازنگری تا عمق ۸۰ سانتیمتری و به بیانی دیگر پاکسازی پیشرفته و عملیات کوبش را در دستور کار دارند.

با وجود تلاش بی وقفه نیروهای پاکسازی میادین مین تاکنون تعدادی از مردم مناطق مرزی استان کرمانشاه بویژه مرزداران، عشایر و نیروهای پاکسازی اراضی آلوده بر اثر انفجار مین و مهمات بر جای مانده از دوران جنگ یا کشته شده اند و یا معلول، شده اند.

قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه با بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت با عراق ۱۸۶ کیلومتر مرز مشترک دارد و در هشت جنگ به مدت دو سال در اشغال نیروهای عراق بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید