خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۴, 18th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۱/۱۶ ساعت ۱۴:۵۵:۳۶

    خانه  > زندانیان  >  مخالفت با مرخصى محمدامین آگوشى با وجود بیمارى

مخالفت با مرخصى محمدامین آگوشى با وجود بیمارى

خبرگزارى هرانا- علیرغم مشکلات پزشکى،دادستان دادسراى نظامى زاهدان با اعطاى مرخصى به محمدامین آگوشى، مخالفت کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبرى مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمدامین آگوشى معلم بازنشسته ۵۴ وساله و اهل پیرانشهر مطابق قول مسئولین قرار بود بعد از تعطیلات عید نوروز جهت پیگیرى مشکلات پزشکى به مرخصى اعزام شود، ولى با وجود تهیه وثیقه با درخواست مرخصى وى مخالفت شد.

یک منبع نزدیک به این زندانى به گزارشگر هرانا گفت: «آقاى آگوشى تهدید به اعتصاب غذا کرده و در زندان زاهدان اعتصاب کننده ها را به قرنطینه منتقل مى کنند و براى همین ما از وى خواستیم با شرایط بیمارى فعلى اش این کار را نکند.»

محمدامین آگوشی به همراه ایرج محمدی و احمد پولادخانی اهل پیرانشهر به اتهام جاسوسی به نفع حکومت اقلیم کردستان و محاربه از طریق همکاری با گروه‌های معاند نظام در سال ۸۶ بازداشت شدند.

وی پس از تحمل بیش ۷ ماه انفرادی به زندان مرکزی ارومیه منتقل شد و پس از برگزاری دادگاه در شعبه دوم دادگاه نظامی (سازمان قضایی نیروهای مسلح) به اعدام از طریق تیرباران محکوم شد.

حکم صادره در شعبه ۳۱ دیوان عالی کشور عینا تائید شد اما مجددا پرونده ایشان به جریان افتاده و با ارجاع به شعبه یکم دادگاه نظامی وی به همراه دو متهم دیگر نهایتا به ۱۰ سال حبس و تبعید به زندان زاهدان محکوم شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید