خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴, 19th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۸/۲۶ ساعت ۱۴:۲۳:۴۳

    خانه  > زندانیان  >  ممانعت از درمان سیدسراج الدین میردامادی

ممانعت از درمان سیدسراج الدین میردامادی

خبرگزاری هرانا ـ سیدسراج الدین میردامادی، زندانی سیاسی محبوس در بند ۸ زندان اوین که از مشکلات متعدد به جا مانده از دوران جنگ رنج می برد، از پیگیری روند درمان خود به دلیل مقاومت در برابر اصرار ماموران برای زدن دستبند و پابند محروم شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کلمه، این روزنامه نگار زندانی که از جراحاتی در ناحیه دست و پای راست خود رنج می برد، هفته گذشته پس از مقاومت در برابر اصرار غیرقانونی ماموران زندان برای زدن دستبند و پابند و پوشیدن لباس زندان، از اعزام به بیمارستان برای درمان محروم شد.

این در حالی است که زدن دستبند و پابند به این زندانی سیاسی، مغایر با نامه صریح دادستان تهران درباره ی زندانیان است که چند سال قبل به زندان ها ابلاغ شده بود.

سراج الدین میردامادی که از اقوام نزدیک رهبری و در عین حال از منتقدان حاکمیت اقتدارگراست، در خردادماه سال جاری برای درمان به بیمارستان امام خمینی اعزام شده و ترکش از ناحیه کتف وی خارج شده بود.

اما به علت وجود ترکشی دیگر در ناحیه پای او، ساق های پای راست و تاندون پایش کوتاه شده و به همین علت در زندان بارها پای او پیچ خورده و آسیب هایی به ناحیه زانو و مچ پای وی وارد شده است.

این زندانی سیاسی در چند ماه اخیر مکررا از درد در ناحیه زانوی پای راستش که ناشی از عوارض دوران جنگ است، گلایه کرده است.

اما با وجود دستور پزشک متخصص زندان اوین مبنی بر ضرورت انجام عمل جراحی زانو، اقدام غیرقانونی ماموران مانع از اعزام وی به بیمارستان شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید