خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  ۷۰ درصد مردم سیستان‌ و‌ بلوچستان زیر خط فقر به گفته یک نماینده مجلس

۷۰ درصد مردم سیستان‌ و‌ بلوچستان زیر خط فقر به گفته یک نماینده مجلس

خبرگزاری هرانا ـ نماینده خاش و عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه سیستان‌و‌بلوچستان از شاخص‌های توسعه‌یافتگی عقب‌تر است، گفت که ۷۰ درصد مردم سیستان و بلوچستان زیر خط فقر زندگی می کنند و با ارائه تسهیلات از صندوق توسعه ملی برای توسعه استان سیستان‌و‌بلوچستان می‌توان از فقر و بیکاری جوانان تحصیل رهایی یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، حمیدرضا پشنگ نماینده مردم خاش، نصرت آباد، میرجاوه و کورین در مجلس شورای اسلامی، گفت که “سیستان‌و‌بلوچستان یکی از استان‌های توسعه نیافته‌ای که از همه شاخص‌ها عقب است، ۵ دهه شاخص بیکاری بالای ۲۵ تا ۳۰ درصد بوده و ۷۰ درصد مردم زیر خط فقر هستند”.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش وضعیت اسف باری دارد، افزود: “برای برون رفت از این وضعیت، ارائه تسهیلات از صندوق توسعه ملی برای توسعه استان سیستان و بلوچستان و رهایی از فقر و بیکاری جوانان تحصیل کرده است، این امر نیز تنها با عنایت رئیس جمهوری، رئیس مجلس شورای اسلامی و ریاست شورای امنیت ملی امکان پذیر است”.

وی به وزیر اقتصاد و دارایی تذکر داد و گفت: “مالیات‌های کمر شکن از مردم و مراکز تولیدی سبب ورشکستگی و بیکاری بسیاری از این مراکز شده است، در واقع با توجه وضعیت رکود اقتصادی ضروری است تا در خصوص مالیات‌ها تجدید نظر صورت بگیرد”.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از وزیر نیرو درخواست کرد: “از ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار تامین آب شرب روستا، سهم استان سیستان‌و‌بلوچستان به گونه‌ای تنظیم شود که مردم بتوانند به نحو شایسته از آن استفاده کنند، وزیر کشور نیز بخش‌های مصوب و روستاهایی ۴۵۰۰ نفره را به شهر تبدیل کند تا بتوان خدمات بهتری به مردم ارائه کرد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید