خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, زندانیان  >  اظهار بی اطلاعی وکیل هادی حیدری از علل بازداشت

اظهار بی اطلاعی وکیل هادی حیدری از علل بازداشت

خبرگزاری هرانا ـ صالح‌نیکبخت وکیل هادی حیدری از علت بازداشت موکل خود اظهار بی‌اطلاعی کرد و این در حالی است که  همچنین گفته شده است که وی برای اجرای حکم خود بازداشت شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، صالح‌نیک‌بخت وکیل هادی حیدری کاریکاتوریست روزنامه شهروند با تأیید بازداشت موکل خود اظهار داشت که بعد از بازداشت حیدری هیچ ارتباطی با وی نداشته‌ام و نمی‌دانم دلیل بازداشت وی چه بوده است و “مسئولان قضایی باید درباره این بازداشت اظهارنظر کنند.”

تسنیم با انتشار این گفت و گو اعلام کرده است که هادی حیدری برای اجرای محکومیت قبلی خود به زندان منتقل شده است.

عصر روز گذشته ماموران امنیتی با حضور در دفتر روزنامه شهروند، هادی حیدری را در حالی بازداشت کردند که هیچ توضیحی مبنی بر اینکه برای حیدری پرونده جدید تشکیل شده و یا بازداشت برای اجرای حکم است، ندادند.

این سومین بازداشت هادی حیدری است. این کاریکاتوریست کشورمان اولین بار مهرماه سال ۸۸ در مراسم دعای کمیل بازداشت شد. دومین بار نیز در آذر ماه سال ۸۹ به همراه سه تن دیگر از جوانان مشارکت بازداشت و پس از دو هفته انفرادی در بند دوالف سپاه آزاد شد.

هادی حیدری در روزنامه‌هایی چون جامعه، نشاط، عصر آزادگان، آفتاب امروز، یاس نو و هفته‌نامه عصرما همکاری کرد. او در سال‌های بعد به‌عنوان مدیر هنری و دبیر طرح و کاریکاتور روزنامه‌های مشارکت (۱۳۷۸)، نوروز، وقایع اتفاقیه، اقبال، اعتماد ملی، بهار و پول به فعالیت مطبوعاتی خود ادامه داد. حیدری در فاصلۀ سال‌های ۱۳۸۸ تا ۱۳۸۹ در مقام سردبیر مجلۀ کمیک استریپ “جدید” را مدیریت کرد و از سال ۱۳۸۹ به بعد به‌عنوان دبیر سرویس طرح و کاریکاتور روزنامه شرق مشغول به کار بود و اخیراً نیز در روزنامه شهروند مشغول به کار بوده است.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید