خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  بخشش یک متهم به قتل برای کمک به زنان بی‌سرپرست

بخشش یک متهم به قتل برای کمک به زنان بی‌سرپرست

خبرگزاری هرانا ـ زن میانسال داماد متهم به قتل خود را که در یک قدمی چوبه‌دار بود بخشید تا پول دیه او را صرف کمک به زنان بی‌سرپرست کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از همشهری، ماجرای این قتل به ۱۰دی‌ماه سال ۸۹برمی‌گردد. آن روز مأموران کلانتری افسریه در جریان مرگ زنی در خانه‌اش قرار گرفتند و راهی آنجا شدند. قربانی زن ۳۴ساله‌ای بود که گزارش مرگ او را دختر۱۴ساله‌اش به پلیس اعلام کرده بود. این دختر نوجوان به کارآگاهان گفت: “پدر و مادرم مدتی بود که با هم اختلاف داشتند به‌طوری که بیشتر وقت‌ها من برای درس خواندن به خانه مادربزرگم می‌رفتم”.

وی ادامه داد: “روز گذشته طبق معمول آنها با هم مشاجره کردند و من از خانه بیرون رفتم. وقتی برگشتم، مادرم روی زمین افتاده بود. هرچه صدایش کردم جوابم را نداد. پدرم هم خانه نبود. من که ترسیده بودم با اورژانس تماس گرفتم و وقتی آنها آمدند مشخص شد که مادرم به قتل رسیده است”.

با دستور قاضی ویژه قتل، جسد قربانی به پزشکی قانونی منتقل شد تا علت مرگ وی مشخص شود. از سویی مظنون اصلی این پرونده همسر ۳۶ساله این زن بود که به‌گفته همسایه شب قبل از حادثه صدای دعوا و درگیری آنها به گوش می‌رسید. این مرد دستگیر شد و در بازجویی‌ها به قتل همسرش اقرار کرد.

این مرد پس از اعتراف به قتل همسرش روانه زندان شد و مدتی بعد در شعبه ۱۱۳دادگاه پای میز محاکمه رفت. وی در پایان جلسه از سوی قضات به قصاص محکوم شد و حکم در شعبه نهم دیوان عالی کشور به مرحله تأیید رسید. درحالی‌که پرونده به اجرای احکام دادسرای جنایی تهران فرستاده شد و متهم در یک قدمی چوبه دار قرار داشت، مادر مقتول به دادسرا رفت و داماد خود را بخشید. او اظهار کرد که می‌خواهد پول دیه دخترش را صرف کمک به زنان بی‌سرپرست کند. بدین‌ترتیب با بخشش اولیای دم، ‌مرد متهم به قتل از چوبه دار فاصله گرفت تا به‌زودی از لحاظ جنبه عمومی جرم در دادگاه کیفری محاکمه شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید