خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴, 16th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۸/۲۶ ساعت ۱۲:۵۵:۴۹

    خانه  > اعدام  >  نقض حکم اعدام یک متهم به قتل

نقض حکم اعدام یک متهم به قتل

خبرگزاری هرانا ـ حکم قصاص پسر جوانی که متهم به “قتل” بود، از سوی دیوان عالی کشور نقض شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ابتکار، ۲۳ شهریور سال ۹۲ ماموران پلیس در جریان وقوع یک قتل در خیابان دماوند قرار گرفتند و بلافاصله موضوع را در دستور کار خود قرار داده و با حضور در محل حادثه به تحقیق در این رابطه پرداختند.

با حضور ماموران در محل مشخص شد که پسر جوانی با شلیک گلوله به قتل رسیده است. بنابراین تحقیقات در رابطه با قتل این پسر آغاز شد و در ادامه مشخص شد که این گلوله به صورت مستقیم به مقتول شلیک نشده و به احتمال زیاد کمانه کرده است. سپس در ادامه تحقیقات متهم شناسایی و دستگیر شد.

وی در بازجویی‌ها با اعتراف به جرم خود به ماموران از عدم قصد قبلی برای قتل و کمانه کردن و حادثه بودن رویداد منجر به قتل سخن گفت.

بعد از اعترافات این پسر، وی صحنه قتل را بازسازی کرد و پرونده برای رسیدگی به شعبه ۷۱ دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

قضات این شعبه پس از برگزاری جلسه محاکمه وی را به قصاص محکوم کردند، این حکم به تایید قضات شعبه ۲۰ دیوان عالی کشور نرسید و قضات این شعبه خواستار رسیدگی بیشتر در خصوص عمدی بودن قتل و کمانه کردن تیر شدند. بنابراین پرونده بار دیگر برای رسیدگی دوباره به دادگاه فرستاده شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید