خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴, 12th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۸/۲۵ ساعت ۲۳:۳۴:۲۱

    خانه  > سایر گروهها  >  هجوم دوباره و تخریب و برداشتن اتاقک حفاظتی بیت آیت الله شیرازی

هجوم دوباره و تخریب و برداشتن اتاقک حفاظتی بیت آیت الله شیرازی

خبرگزاری هرانا – سحرگاه روز جمعه ۲۲ آبان ماه سال جاری بار دیگر به بیت آیت الله شیرازی، از مراجع منتقد حکومت ایران حمله شد و اتاقک حفاظتی واقع در کوچه منتهی به بیت ایشان تخریب و برداشته شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ساعت ۵ صبح روز جمعه ۲۲ آبان ماه سال جاری مهاجمین با هجوم به بیت آیت الله صادق شیرازی، از مراجع تقلید منتقد حکومت ایران در شهر قم اقدام به تخریب و برداشتن کیوسک، اتاق حفاظتی واقع در کوچه منتهی به بیت وی کردند.

بنا بر گزارش ها این اقدام با سروصدای ماموران و وسائل نقلیه سنگین و تهدید عابران پیاده و برخورد با منازل اطراف بیت آقای شیرازی همراه بود.

یک منبع آگاه در این ارتباط به هرانا گفت که این اتاقک حفاظتی در کوچه منتهی به بیت این مرجع تقلید شیعه، چندی پیش و به دلیل نفوذ و حمله عناصر مشکوک و نیروهای لباس شخصی از راه این کوچه برای تهدید و ارعاب ساکنان بیت آقای شیرازی و با هدف جلوگیری از تکرار حوادث مشابه وتأمین امنیت جانی ساکنان بیت ساخته شده بود.

چندی پیش نیز گزارش هایی خبر از حمله به “بیت” این مرجع تقلید و تخریب بخش هایی از خانه ی این روحانی داده بود.

گفتنی است موانعی که چندی پیش تخریب شد، همان موانعی است که پس از حمله دو سال پیش، برای حفاظت از بیت آیت الله شیرازی ساخته شد، دو سال پیش افراد ناشناس شبانه اقدام به حمله به بیت این روحانی منتقد حکومت ایران کرده بودند.

اصطلاح بیت در ایران، به خانه و محل زندگی روحانیون و مراجع و خانواده ی آنان اطلاق می شود.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید