خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > فرهنگی  >  وزیر ارشاد: وظیفه وزارت ارشاد توسعه فرهنگ اسلامی مورد تایید رهبری است

وزیر ارشاد: وظیفه وزارت ارشاد توسعه فرهنگ اسلامی مورد تایید رهبری است

خبرگزاری هرانا ـ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت که وظیفه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این است که توسعه فرهنگ ناب و اسلامی که مورد تایید رهبری است را سرلوحه کارهای‌مان قرار دهیم.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم، علی جنتی در دیدار با آیت الله وحید از مراجع تقلید، گفت: “سال گذشته ۷۲ هزار عنوان کتاب چاپ شده است، اما جلوی چاپ و انتشار بعضی از کتاب ها مانند رمان های مبتذل و تفرقه انگیز را گرفته ایم”.

وی گفت: “نظارت و حمایت در حوزه‌های فیلم و موسیقی هم به همین صورت است، اما یک عده معدودی با این دولت مخالف هستند و در همه قضایا خودشان را ارزشی می دانند و با انحطاط اخلاقی و دروغ سازی و شایعه پراکنی وقت زیادی را جهت تکذیبیه و روشن کردن اصل ماجرا برای آنها از ما می گیرد”.

جنتی گفت: “وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکنون هیچ مجوزی را به تک خوانی زن ها نداده است و نخواهد داد ولی متاسفانه در مورد این موضوع نیز شاهد شایعه پراکنی هایی هستیم، چند روز پیش نیز که دکتر روحانی برای افتتاح نمایشگاه مطبوعات آمده بودند از این قضیه خیلی ناراحت بودند”.

وی افزود: “در حال حاضر ۲۰ هزار کانون فرهنگی مساجد و دو هزار موسسه قرآنی زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد فعالیت می کنند که در حد توان از آنها حمایت می شود و یکی از عملکردهای مثبت وزارت این بوده است که متقاضیان موسسه های قرآنی که در گذشته چهار سال اخذ مجوز آنها به طول می انجامید، در حال حاضر حداکثر ظرف مدت دو ماه انجام می شود که ان شاء الله مورد رضایت خداوند باشد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید