خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴, 15th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۸/۲۰ ساعت ۱۳:۱۸:۴۷

    خانه  > اعدام, کودکان  >  رهایی دختر جوان از طناب دار با اعمال ماده ۹۱ قانون مجازات اسلامی

رهایی دختر جوان از طناب دار با اعمال ماده ۹۱ قانون مجازات اسلامی

خبرگزاری هرانا ـ معاون امور زنان و کودکان دادستان تهران از آزادی یکی از مددجویان کانون اصلاح و تربیت خبر داد و گفت که این مددجوی محکوم به قصاص که از یازده سالگی در کانون اصلاح و تربیت بسر می‌برد با تلاش دادستانی تهران و اعمال قانون ۹۱ مجازات اسلامی، آزاد شد و از طناب دار رهایی یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، خاکی معاون امور زنان و کودکان دادستان تهران، از آزادی یکی از مددجویان کانون اصلاح و تربیت خبر داد و اظهار کرد: “این دختر جوان محکوم به قصاص بود و از یازده سالگی در کانون اصلاح و تربیت بسر می‌برد”.

وی ادامه داد: “دادستانی تهران برای این مددجو در دادگاه کیفری یک درخواست اعمال ماده ۹۱ کرده بود که دادگاه این درخواست را رد کرد؛ اما با پیگیری‌های دادستانی تهران و معاون امور زنان و کودکان دیوان عالی کشور اعتراض را پذیرفت و پرونده وی به شعبه هم عرض ارجاع داده شد”.

معاون امور زنان و کودکان دادستان تهران خاطرنشان کرد: “این مددجو پس از هفت سال از زندان آزاد شد و از طناب دار رهایی یافت”.

بر اساس ماده ۹۱ قانون جدید مجازات اسلامی در جرایم موجب حد یا قصاص هرگاه افراد بالغ کمتر از هجده سال ماهیت جرم انجام‌شده یا حرمت آن را درک نکنند و یا در رشد و کمال عقل آنان شبهه وجود داشته‌ باشد، حسب مورد با توجه به سن آنها به مجازات‌های پیش‌بینی‌شده محکوم می‌شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید