خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴, 17th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۸/۱۱ ساعت ۱۵:۱۳:۵۴

    خانه  > زندانیان  >  هفت هزار کارت پستال در همبستگی با عبدالفتاح سلطانی

هفت هزار کارت پستال در همبستگی با عبدالفتاح سلطانی

خبرگزاری هرانا ـ کانون وکلای شهر نورنبرگ در آلمان در سالروز تولد عبدالفتاح سلطانی، وکیل دادگستری ایرانی که سال‌هاست در زندان است، با تهیه چند هزار کارت پستال و ارسال آن به سفارت ایران از او حمایت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رادیو فردا، کانون وکلای جمهوری فدرال آلمان نیز در همین زمینه فراخوانی صادر کرده و از همه وکلا و حقوقدانان در سراسر آلمان دعوت به همبستگی کرده است.

عبدالفتاح سلطانی از سال ۱۳۹۰ در زندان به سر می‌برد.

عبدالفتاح سلطانی، وکیل دادگستری که وکالت بسیاری از زندانیان سیاسی را برعهده داشت، از مؤسسان کانون مدافعان حقوق بشر در ایران است که ریاست آن را شیرین عبادی برنده جایزه صلح نوبل برعهده دارد.

آقای سلطانی در سال ۱۳۹۰ به ۱۳ سال حبس تعزیری و ۲۰ سال محرومیت از وکالت محکوم شد که بر اساس گفته‌های دخترش مائده سلطانی در هفته‌های گذشته نیز این حکم با توجه به قانون جدید مجازات اسلامی و تجمیع جرائم و اعمال ماده ۱۳۴، حبس این وکیل دادگستری به ۱۰ سال و محرومیت او از وکالت نیز به دو سال کاهش یافته است.

یک روی کارت پستال ارسالی نوشته شده: “در عرصه امید خزانی نیست”

کانون وکلای دادگستری نورنبرگ و گروه حقوق امنستی که متشکل از حقوق‌دانان و قضات و غیر حقوق‌دانان است، روی کارت‌پستالی‌های حمایتی خود با اشاره به تلاش‌های آقای سلطانی در زمینه حقوق بشر نوشته‌اند: “هر عرصه را بهار و خزانی است/ در عرصه امید، خزانی نیست”.

مائده سلطانی، دختر آقای سطانی در این مورد به رادیو فردا می‌گوید: “این کارت‌پستال‌ها در دو نسخه تهیه‌شده. یکی مدل حقوقی برای حقوقدانان و وکلا به تعداد دو هزار تا و دیگری نسخه غیرحقوقی به تعداد پنج هزار عدد که توسط افراد دیگر می‌توانند به سفارت ایران فرستاده شوند”.

ارسال کارت پستال برای زندانیان سیاسی دنیا از سوی فعالان و مراکز حقوق بشری در دنیا سابقه‌ای طولانی دارد.

حسن یوسفی اشکوری، نویسنده و محقق و نماینده دوره اول مجلس شورای اسلامی، سال‌ها پیش در وب‌سایت جرس نوشته بود که “کریسمس سال ۲۰۰۳ در زندان بودم و دوران محکومیت هفت ساله را سپری می‌کردم. از اواخر آذرماه هر چند روز یک بار مأموران زندان بسته‌ای از نامه‌های ارسالی از خارج از کشور مبنی بر تبریک کریسمس به من می‌دادند. نامه‌ها عمدتاً کارت تبریک بود که کریسمس را به من تبریک گفته بودند. در میان ارسال‌کنندگان کودکانی هم دیده می‌شدند”.

آقای اشکوری می‌گوید: “برای یک زندانی سیاسی این نوع حمایت‌ها بسیار عالی است و باعث تقویت روحیه آنها می‌شود و باعث می‌شود پایداری بیشتری نشان دهند و مقاومت بیشتری بکنند».

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید