خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, زندانیان  >  افزایش مدت محکومیت آیت الله محمدرضا نکونام از دو سال به پنج سال

افزایش مدت محکومیت آیت الله محمدرضا نکونام از دو سال به پنج سال

خبرگزاری هرانا ـ حکم دو ساله ی آیت الله محمدرضا نکونام، مرجع تقلید منتقد حکومت ایران و زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین به دلیل شکایت از آیت الله مکارم شیرازی، دادستان ویژه قم، دادیار دادسرای ویژه و مسوول حراست دادگاه ویژه به ۵ سال حبس افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کلمه، پس از آنکه حکم دو سال حبس تعزیری آیت الله محمدرضا نکونام صادر شد، به دلیل شکایت این مدرس حوزه ی علمیه قم از آیت الله مکارم شیرازی، مجتهدزاده، دادستان ویژه قم، انصاری؛ دادیار دادسرای ویژه و قاضوی، مسوول حراست دادگاه ویژه، به ۵ سال حبس افزایش پیدا کرد.

دادگاه دوم آیت الله نکونام به درخواست دادستان قم و به خواست آیت الله مکارم برگزار شده بود.

اشکال نکردن به مراجع حکومتی و تایید اجتهاد آنها، تایید برخی از افراد شاخص در حاکمیت و عدم اعتراض نسبت به آنها و خروج از کشور و عزیمت در نجف اشرف سه خواسته ای بود که آیت الله نکونام آنان را نپذیرفته است. این درحالی است که آیت الله نکونام نه تنها اشکال های اساسی به این مراجع دارد، مشکل اصلی انقلاب را در همین ضعف حوزه ها میبیند.

وی در مورد به خروج از کشور نیز پاسخ داده است که، هسته ی من به ریش ملت بسته است.

علاوه بر فشارهای یاد شده، به بهانه امتناع آیت الله نکونام از پوشیدن لباس زندان، از اعزام وی به مراکز درمانی مجهز خارج از زندان و ملاقات با خانواده جلوگیری می کنند.

این استاد زندانی حوزه علمیه قم ۳۱ فروردین ماه سال جاری پس از انتشار مطلبی در روزنامه قانون در حالی که وضعیت جسمانی مناسبی نداشت توسط ماموران امنیتی دستگیر و روانه زندان قم شد.

آیت الله نکونام یک بار دیگر هم در نیمه دی ماه گذشته بدون اعلام هیچ دلیلی توسط ماموران دستگیر و زندانی شد ولی در پی وخامت حالش از زندان آزاد و مستقیما به بیمارستان منتقل شد. در مدت پس از آزادی نیز به علت فشار نهادهای امنیتی، کلاس های درس وی تعطیل بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید