خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  بخشش یک زندانی محکوم به اعدام

بخشش یک زندانی محکوم به اعدام

خبرگزاری هرانا ـ یک زندانی محکوم به قصاص پس از ۱۳ سال حبس، با رضایت خانواده مقتول از چوبه دار رهایی یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از اداره کل زندانهای استان گلستان، تلاش مددکاران و شورای حل اختلاف زندان گنبد، همت خیرین و گذشت اولیای دم، موجبات نجات از اعدام با طناب دار و آزادی پس از ۱۳ سال از زندان، جوان ۲۸ ساله گنبدی را فراهم نمود.

محمود امینی مدیر کل زندانهای استان گلستان گفت: “تلاش و کوشش مددکاران و مسئولین زندان گنبد کاووس همت خیرین و گذشت بزرگ اولیای دم دست به دست هم داد و موجبات آزادی زندانی ۲۸ ساله گنبدی را فراهم نمود”.

رییس ستاد کاهش آسیب زندانهای استان گلستان، افزود: “مددجو م . الف ۲۸ ساله از سال ۱۳۸۱ به جرم قتل عمد در زندان گنبد کاووس بسر می برد با تلاش و کوشش مددکاران و مسئولین شورای حل اختلاف زندان گنبد، ریش سفیدان و معتمدین، همت خیرین و گذشت بزرگ اولیای دم از اعدام با طناب دار نجات یافته و پس ۱۳ سال حبس به کانون گرم خانواده بازکشت”.

وی در ادامه بیان داشت: “رضایت اولیای دم با تلاش‌های آریانپور رئیس دادگستری و روشن دادستان عمومی شهرستان رامیان، مددکاران و شورای حل اختلاف زندان گنبد، خیرین شهرستان و ریش سفیدان و بزرگان و سایر مسئولان اخذ شده بود که زمینه خوشحالی خانواده متهم به قتل را نیز فراهم کرد”.

امینی اظهار داشت: “با تشریفات قانونی انجام شده و جلسات متعدد رسیدگی و دفاعیات متهم، حکم قصاص نفس قاتل صادر شده بود که با تلاش انسانهای نیکو کار از اعدام نجات یافت”.

وی با بیان اینکه امیدواریم فرهنگ صلح و سازش در میان مردم نهادینه شود افزود: “نهادینه شدن فرهنگ گذشت صلح و سازش در جامعه عامل مهم پیشگیری از شکل گیری خیلی از جرائم در جامعه است”، در ادامه عباس مختاری مدیر زندان گنبد کاووس گفت: “هنگامیکه فردی به دلیل ناهنجاری به زندان معرفی میشود طی مصاحبه ای که مسئولین فرهنگی و روانشناسان زندان با وی دارند پروندهای فرهنگی و شخصیتی زندانی تشکیل می شود و در طول مدتی که در زندان محبوس است تحت نظر مشاورین فرهنگی و روانشانسی قرار داد تا موجبات اصلاح و تربیت و احیا و بازگشت آبرومندانه به جامعه با رعایت هنجارهای اجتماعی برای وی فراهم گردد”.

لذا مددکاران و مسئولین زندان برای کسانی پرونده صلح و سازش تشکیل می دهمند و پیگیراخذ رضایت از شکات وی می شوند که در ظول مدت حبس توبه کرده و تغییر رفتار داده و اصلاح شده باشد.مختاری در ادامه افزود: “مددجو م . الف در خانه دارای فرزندی معلول می باشد که با توجه به رضایت اولیای دم موجبات حمایت اقتصادی و معنوی از خانواده برای وی دوباره فراهم گردید”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید