خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  بررسی پرونده شکنجه معلولان؛ کیفرخواست صادر نشده است

بررسی پرونده شکنجه معلولان؛ کیفرخواست صادر نشده است

خبرگزاری هرانا ـ دادستان کرج گفت که پرونده شکنجه معلولان در یکی از مراکز نگهداری از معلولان در حال بررسی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، حاجی رضا شاکرمی در مورد آخرین وضعیت این پرونده گفت: “پرونده در دادسرای پردیس در حال بررسی است و مطالعه پرونده ادامه دارد. همچنین پرونده هنوز به صدور کیفرخواست نرسیده تا بتوانیم به دادگاه ارائه کنیم”.

گفته های دادستان کرج در حالی است که ۱۵ روز قبل سخنگوی قوه قضائیه اعلام کرد: “در مورد شکنجه معلولان در کرج گزارشی به ما رسید و دادستان و برخی مقامات آن را پیگیری کردند که در نتیجه تحقیقات مشخص شد دو نفر در این زمینه تخلف کردند که در حال حاضر آن دو نفر بازداشت شده اند، علاوه بر این دو نفر، چند نفر دیگر نیز تحت تعقیب هستند و پرونده در حال حاضر در دست بررسی است”.

لازم به ذکر است، چندی پیش حاجی رضا شاکرمی، اظهار کرد: “به تازگی پرونده‌ای درخصوص آزار و اذیت معلولان یک مرکز نگهداری در ولدآباد محمد شهر به دستگاه قضا ارجاع شده است”.

وی خاطرنشان کرد:‌ “اطلاعات موجود دراین پرونده کافی نیست و منتظر ارائه گزارش توسط بهزیستی برای تکمیل این پرونده هستیم”.

شاکرمی افزود: “بهزیستی ملزم است با مراجعه به این مرکز و جمع‌آوری اسناد و مدارک و بررسی اتفاقات صورت گرفته گزارش مبسوطی به دستگاه قضا ارائه دهد”.

وی ادامه داد: “پس از تکمیل اطلاعات این پرونده و رفع نواقص موجود، دستگاه قضا وارد عمل می‌شود و درصورتی که شواهد و مدارک، اخبار منتشر شده را تایید کند با متخلفان به شدت و بر اساس قانون برخورد می‌شود”.

دادستان کرج گفت: “به طور قطع گزارش درخواست شده از بهزیستی تا اوایل هفته آینده به دستگاه قضا ارسال و پس ازآن پیگیری‌های قضایی این پرونده آغاز می‌شود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید