خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  محرومیتهای فراقانونى برای حمید خوش سیر در زندان اوین

محرومیتهای فراقانونى برای حمید خوش سیر در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – حمید خوش سیر، از متهمان پرونده موسوم به “کمپین امام نقی” به دلیل خوددارى از شرکت در مراسم صبحگاه زندان به دلیل عارضه پزشکى، از سوى مدیریت بند با اعمال محرومیتهاى فراقانونى مورد برخورد تنبیهى قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حمید خوش سیر، از متهمان کمپین امام نقی به دلیل امتناع از حضور در صبحگاه به دلیل آلرژی نسبت به هوای پائیزی در بند هفت زندان اوین، ضمن از دست دادن تخت محل استراحت خود از سالن محل نگه داری نیز ممنوع تردد شد.

مادر حمید خوش سیر در مصاحبه با خبرگزاری هرانا ضمن تائید این خبر و ذکر این مسئله که در صورت بیماری به فرزندش در زندان دارو نمی دهند، از حضور فرزندش در کنار زندانیانی که به گفته او به هیچ وجه با فرزند او همخوان نیستند و اتهامات سنگینی متوجه ایشان است انتقاد کرد.

مادر این زندانی بند هفت زندان اوین همچنین گفت: “من فرزندم را سالم به زندان فرستادم و میخواهم فرزندم سالم به من بازگردد.”

حمید خوش سیر، از متهمان کمپین امام نقی در شش بامداد سی خرداد ۱۳۹۲ در منزل پدری توسط نیروهای امنیتی به اتهام مشارکت در این کمپین و مسائل مربوط به آن دستگیر شد.

این زندانی پس از آن مدت بیش از ۴ ماه را در بند ۲۰۹ زندان اوین در بازداشت به سر برد و سرانجام به قید وثیقه تا تعیین تکلیف از زندان خارج شد. لازم به ذکر است که وی یک ماه از این مدت را در وضعیت انفرادی در این بند سپری کرده است.

سرانجام پرونده وی در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی پیرعباسی بررسی شد و حکم دو سال حبس تعزیری برای او صادر گشت. حکمی که به تائید دادگاه تجدیدنظر استان تهران نیز رسید.

حمید خوش سیر در تاریخ ۸ تیر ماه ۱۳۹۳ برای اجرای حکم دو ساله خود به زندان اوین رفت.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید