خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  بخشش یک محکوم به اعدام پای چوبه دار در قزوین

بخشش یک محکوم به اعدام پای چوبه دار در قزوین

خبرگزاری هرانا ـ یک زندانی متهم به “قتل”، با گذشت اولیای دم در پای چوبه دار بخشیده شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، فردی که در نزاع، دست به قتل فرد دیگری زده بود، سرانجام در پای چوبه‌ دار با اعلام رضایت و بخشش، از اجرای حکم قصاص نجات یافت.

فردی به نام “جعفر.ح” (مقتول) در سال‌های ۱۳۷۴ و ۱۳۸۴ به اتهام اعتیاد به موادمخدر، خرید و فروش موادمخدر و شرکت در چهار فقره سرقت به سه سال تبعید در شهرستان ابهر محکوم می‌شود.

وی در ۱۶ خرداد ۱۳۸۷ به طور غیرقانونی محل تبعید خود را ترک و به شهر خاکعلی بازگشته و در روز ۱۷ خرداد ۱۳۸۷ در حالی که سوار بر موتورسیکلت بوده با پدر شاکی پرونده‌اش به نام “محمد.الف” روبرو می‌شود.

این مواجهه به درگیری کشیده شده به طوری که مقتول به وسیله چاقوی قصابی دو ضربه چاقو به شکم و دست متهم می‌زند و متهم نیز با چهار شاخ دستگاه کشاورزی یک ضربه به سر و صورت مقتول می‌زند.

در ادامه مقتول با ضربه چاقو، به ناحیه تحتانی سمت چپ قفسه سینه متهم ضربه‌ای وارد می‌کند ولی در حمله بعدی مقتول، متهم چهار شاخ را مقابل خود به عنوان سپر می‌گیرد که موجب برخورد چهار شاخ با سینه مقتول شده به طوری که مقتول به زمین افتاده و به بیمارستان انتقال می‌یابد.

پرونده در شعبه اول دادگاه کیفری استان قزوین مورد بررسی قرار می‌گیرد و با توجه به قرائن و شواهد ادعای متهم در دفاع از خود در دادگاه وجهی نیافته، در نتیجه با توجه به نوع ابزار دفاعی متهم و عدم صحت ادعای دفاع متهم، دادگاه متهم را مستند به مواد ۱۰۵، ۲۰۵، بند ب ماده ۲۰۶، مواد ۲۰۹، ۲۳۱ و ۲۳۲ قانون مجازات اسلامی به حکم قصاص نفس محکوم کرد.

رأی صادره در شعبه پانزدهم دیوان عالی کشور مورد بررسی قرار گرفته و رأی صادره تأیید شد.

در ادامه پیگیری‌ها که برای دریافت رضایت اولیای دم در جریان بود، سرانجام صبح امروز، اولیای دم در پای چوبه‌دار با اعلام رضایت خود، موجب رهایی متهم از پای چوبه‌ دار شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید