خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  دیدار با خانواده ی زندانی سیاسی حبیب الله لطیفی

دیدار با خانواده ی زندانی سیاسی حبیب الله لطیفی

خبرگزاری هرانا – جمعی از فعالان مدنی، سیاسی و حقوق بشری با حضور در منزل حبیب الله لطیفی زندانی سیاسی، عید قربان را به مادر و خواهر وی تبریک گفتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، فعالین مدنی در این دیدار اظهار امیدواری کردند که تمامی زندانیان سیاسی آزاد شوند.

مادر حبیب ا.. لطیفی در این دیدار گفته است پنجشنبه گذشته با حبیب ملاقات حضوری داشته و وضعیت جسمی و روحی حبیب خوب بوده است.

در ادامه این دیدار “حسن امینی” عضو شورای مرکزی “مکتب قرآن کردستان” با بیان اینکه در این مدت مادر حبیب ا.. لطیفی با تحمل دردها و رنج ها منتظر آزادی فرزندش است، گفت: “امید است این زندانی سیاسی هرچه زودتر به آغوش خانواده بازگردد.”

“اجلال قوامی” سخنگوی “سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان”، نیز گفت: “انتظار است در دولت تدبیر و امید همه زندانیان سیاسی ومطبوعاتی مانند آقای محمد صدیق کبودوند و برادران کرد پور آزاد شوند وفضای مناسبی برای فعالان مدنی وسیاسی ایجاد شود.”

لازم به ذکر است که حبیب الله لطیفی از زمان بازداشت در سال ۸۶ تا امروز به دلیل داشتن مجازات اعدام هیچگاه نتوانسته از امکان مرخصی استفاده کند.

حبیب الله لطیفی دانشجوی سال آخر رشته مهندسی صنایع در دانشگاه ایلام، روز اول آبان سال ۱۳۸۶ بازداشت شد و پس از تحمل بیش از سه ماه انفرادی و شکنجه جسمی از سوی شعبهٔ اول دادگاه انقلاب اسلامی سنندج به ریاست قاضی حسن بابایی به اتهام محاربه و افساد فی الارض به اعدام محکوم شد.

حکم اعدام او با اعتراض وکلای او برای دادگاه تجدیدنظر ارسال شده بود اما در زمستان‌‌‌ همان سال، دادگاه تجدید نظر نیز حکم اعدام را تایید کرده و حکم برای تجدیدنظر نهایی به دیوان عالی کشور ارجاع و در آنجا نیز به تایید رسید.

سرانجام پس از هشت سال تلاش خانواده و وکلای این زندانی سیاسی و خواست مردم، حبیب الله لطیفی مورد عفو رهبری قرار گرفت و حکم اعدام او متوقف شد.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید