خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  محکومیت سعید شیرزاد به پنج سال حبس تعزیری

محکومیت سعید شیرزاد به پنج سال حبس تعزیری

خبرگزاری هرانا – سعید شیرزاد، فعال مدنی بازداشتی در زندان رجائی شهر در دادگاه بدوی به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سعید شیرزاد، فعال مدنی که بیست و یکم شهریور ماه سال جاری در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران محاکمه شده بود، در دادگاه بدوی به ۵ سال زندان محکوم شد.

یک منبع مطلع در گفتگو با خبرنگار هرانا گفت که این فعال حقوق کودک از اتهام اخلال در نظم تبرئه شده اما برای اتهام دیگر خود یعنی اجتماع و تبانی به ۵ سال زندان محکوم شده است.

پیشتر نیز اعلام شده بود که صبح روز دادگاه این فعال مدنی و حقوق کودک، سعید شیرزاد بدون اعلام قبلی و آمادگی برای شرکت در دادگاه از زندان رجائی شهر فراخوانده شده است.

این فعال مدنی که در پانزدهمین ماه بازداشت خود به سر می برد، پیشتر و در اردیبهشت ماه سال جاری، در آخرین احضار به دادگاه به دلیل عدم ابلاغ قبلی و عدم حضور وکیل و اینکه وکیل وی با وجود درخواست هاى مکرر امکان ورود و مطالعه پرونده را پیدا نکرده بود، جلسه دادگاه را به نشانه اعتراض ترک کرد.

آقای شیرزاد در اعتراض به این مسئله و همچنین اجبار به دستبند و پابند هنگام اعزام، پیشتر نیز دو بار از شرکت در جلسه دادگاه خوددارى کرده بود.

سعید شیرزاد در دوازدهم خرداد ماه سال ٩٣، در محل کار خود در پالایشگاه تبریز بازداشت و ابتدا به زندان اوین منتقل شد و پس از مدتی به دلیل اعتراض و پیگیری مشکلات صنفی زندانیان، با وجود عدم برگزاری دادگاه و بازداشت موقت به زندان رجایی شهر تبعید شد.

این فعال حقوق کودکان در زمینه آموزش کودکان کار و خیابان که بخشی از اتهاماتش کمک به مشکلات آموزشی کودکان زندانیان سیاسی است، نخستین بار در ٣١ مرداد ماه سال ٩١، زمانى که براى امداد و کمک رسانى به مردم زلزله زدگان آذربایجان شرقى به اهر رفته بود، بازداشت و پس از گذراندن ١٩ روز با قید کفالت از زندان آزاد شده بود.

در روزهای اخیر دهها کنشگر سیاسی و مدنی ایرانی با انتشار بیانیه نسبت به وضعیت آقای شیرزاد واکنش نشان داده و خواستار آزادی وی شده بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید