خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۲۷ شهریور ۱۳۹۴, 19th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۶/۲۷ ساعت ۲۰:۱۳:۵۳

    خانه  > اندیشه و بیان  >  نتایج تحقیقات مرکز افکار سنجی ناجا درباره گشت ارشاد

نتایج تحقیقات مرکز افکار سنجی ناجا درباره گشت ارشاد

خبرگزاری هرانا ـ سخنگو و معاون اجتماعی نیروی انتظامی مدعی شد بر خلاف نظر مرکز پژوهش‌های مجلس بیش از پنجاه درصد مردم با ادامه فعالیت گشت ارشاد موافق هستند و این نتایج حاصل تحقیقات مرکز افکار سنجی ناجا در کل کشور است. وی از ادامه طرح های مقابله با بدحجابی توسط این نهاد دفاع کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، سردار سعید منتظر المهدی با اشاره به رد کلیات طرح صیانت از حریم حجاب و عفاف از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: “ما از هر پژوهشی که درباره اقدامات ناجا انجام شود استقبال و قدردانی می‌کنیم و از مرکز پژوهش‌ها نیز می خواهیم موضوع حجاب و عفاف را مورد بررسی قرار دهند، اما یافته‌های یک پژوهش باید قابل استناد و دقیق باشد و در سوالات آن نباید گزینه‌ها طوری باشد که در آن سوگیری وجود داشته باشد”.

وی مدعی شد: “اخیرا پیمایشی را در سطح کشور انجام داده‌ایم که براساس نتایج آن بیش از ۵۰ درصد مردم کشور با ادامه فعالیت گشت‌های ارشاد موافق بودند و البته در مورد نحوه برخورد عده ای نقدهایی داشتند، اما با کلیات آن موافق بودند”.

به گفته سخنگو و معاون اجتماعی نیروی انتظامی این پیمایش توسط مرکز افکارسنجی ناجا در کل کشور انجام شده است.

منتظرالمهدی با تاکید بر اینکه برخورد اجتماعی با پدیده‌های اجتماعی از نظر پلیس برتری دارد، خاطرنشان کرد: “ما معتقدیم که در برخورد با پدیده های اجتماعی باید سازوکارهای فرهنگی اجتماعی وجود داشته باشد، مخصوصا در مورد پدیده بدحجابی. از این رو ما این موضوع را در دستورکار قرار داده‌ایم تا با استفاده از شیوه های اقناعی افراد را به رعایت حجاب ترغیب کنیم، اما اگر افرادی به اقدام خود اصرار کنند با آنان به روش سلبی برخورد خواهد شد”.

وی با بیان اینکه در هر کشوری باید هنجارهای آن کشور رعایت شود، اضافه کرد: “در کشور ما نیز حجاب به عنوان یک هنجار پذیرفته شده و برای داشتن یک زندگی مسالمت آمیز باید هنجارها رعایت شود”.

سخنگو و معاون اجتماعی نیروی انتظامی تصریح کرد: “شواهد متقنی وجود دارد که اگر این اقدامات از سوی پلیس انجام نمی‌شد، وضع بدتر از الان می‌شد و اقدامات ما بازدارندگی داشته است. البته توجه کنید که نیروی انتظامی در بین ۲۶ دستگاه مسئول، آخرین حلقه است و لازم است باقی دستگاه ها نیز وارد عمل شوند”.

منتظرالمهدی که در یک برنامه زنده تلویزیونی با حضور رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس و یکی دیگر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی صحبت می‌کرد در واکنش به سخنان اخیر دادستان تهران مبنی بر جریمه ۹۰۰ هزار تومانی افراد بدحجاب و برخورد با مدیران ساختمانی که در آنها پارتی شبانه برگزار شود، گفت: “پلیس هیچ اقدامی را برخلاف قانون انجام نمی‌دهد و ما هیچ اصراری هم بر انجام اقدامات خلاف قانون نداریم و تمام فعالیت‌های ما در چهارچوب قانون است”.

وی با تاکید بر اینکه ماموری که با بدحجابی برخورد می‌کند، آموزش‌های لازم را درمورد نحوه برخورد و بیانش دیده است،افزود: “ماموران آموزش دیده مسئول برخورد با این افراد هستند و در مرحله اول از طریق ارشاد و تذکر موضوع را رفع می‌کنند و در مرحله بعد برخی محرومیت‌های اجتماعی شامل توقیف خودرو و غیره، اعمال می شود، اما اگر فردی بر اقدام خود اصرار ورزد این افراد با حکم دستگاه قضایی به دادسرای انقلاب ارجاع خواهند شد”.

مطالب مرتـبط

یک نظر

  1. مساله اینجاست که اگر واقعاً اکثریت مردم خواستار ادامه فعالیت گشت ارشاد بودند، در سطح جامعه شاهد بد حجابی اکثریتی نبودیم!!!

    ادعای سخنگو و معاون اجتماعی نیروی انتظامی جدای اثبات ناپذیر بودن، با عقل سلیم نیز منافات دارد . . .

نظر بگذارید