خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  بیشتر جرایم نیروهای مسلح به سبب ناآگاهی و بی اطلاعی است

بیشتر جرایم نیروهای مسلح به سبب ناآگاهی و بی اطلاعی است

خبرگزاری هرانا ـ مرتضی تمیزی رئیس سازمان قضایی سیستان و بلوچستان گفت که بیشتر جرایم نیروهای مسلح نتیجه ناآگاهی و بی‌اطلاعی نیروها است و این مسئله مهم، آموزش را امری اجتناب ناپذیر می‌نماید.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل زا فعالین بلوچ، حسین معروفی فرمانده سپاه سلمان همچنینگفت: “در حوزه امنیتی، فرهنگی و سازندگی یک تغییر نگاه در استان لازم است چرا که این استان به جهت ویژگی‌های خاص و تفاوت فرهنگی شهر به شهر، جزء استثنایی ترین استان‌های کشور است”.

در هفته گذشته در اثر شلیک ماموران نیروی انتظامی و امنیتی در استان سیستان و بلوچستان دستکم ۷ نفر جان خود را از دست داده اند که با اعتراض فعالان در شبکه های اجتماعی و ائمه جمعه مواجه شد.

در همین زمینه “مولانا محمد حسین گرگیج” در خطبه های نماز جمعه ۲۰ شهریور نیروی انتظامی را “بازوی جامعه” دانسته و گفت که نباید ماموران انتظامی کاری بکنند که مردم آنها را “به دید دشمن ببینند”.

ایشان با تاکید بر اینکه “ﻧﯿﺮﻭﯼ ﺍﻧﺘﻈﺎﻣﯽ ﺑﺎﯾﺪ ﺑﺎ ﺩﺭﺍﯾﺖ ﻭ ﺧﻮﻧﺴﺮﺩﯼﻋﻤﻞ ﮐﻨﺪ”، ﺗﻮﺻﯿﻪ ﮐﺮﺩ: “ﻭﻗﺘﯽ ﺑﻪ ﻓﺮﺯﻧﺪ ﻭ ﯾﺎ ﭘﺪﺭ ﺷﺨﺼﯽ ﺷﻠﯿﮏ ﻣﺴﺘﻘﯿﻢ ﺻﻮﺭﺕ ﮔﯿﺮﺩ ﻭ ﭘﺲ ﺍﺯ ﺁﻥ ﻣﺄﻣﻮﺭﺍﻥ ﺑﯽ ﺗﻔﺎﻭﺕ ﺑﺎﺷﻨﺪ ﻗﻄﻌﺎ ﺑﺪﺍﻧﯿﺪ ﻣﺮﺩﻡﻋﺬﺭ ﺷﻤﺎ ﺭﺍ ﻧﻤﯽ ﭘﺬﯾﺮﻧﺪ، ﻧﯿﺮﻭﯼ ﺍﻧﺘﻈﺎﻣﯽ ﺑﺎﯾﺪ ﺑﺎ ﺩﺭﺍﯾﺖ ﻭ ﺧﻮﻧﺴﺮﺩﯼ ﻋﻤﻞ ﮐﻨﺪ ﻧﻪﺍﯾﻨﮑﻪ ﺍﺯ ﺭﻭﯼ ﺗﻮﻫﻢ ﺷﻠﯿﮏ ﮐﻨﺪ”.

در همین زمینه “مولوی زکریا حسینی” در خطبه های نماز جمعه چاه جمال ایرانشهر نسبت به تیراندازی و کشته شدن دو جوان ایرانشهری انتقاد کرده و گفت: “ما خواستار امنیت هستیم و این امنیت را فقط مردم بوجود نمی آورند بلکه ملت باید در برابر ماموران نیز امنیت جانی داشته باشد”.

ایشان همچنین خواستار رسیدگی به شکایت خانواده کشته شده ها و مجازات مامورانی شد که خودسرانه به سمت مردم شلیک می کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید