خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۴, 19th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۶/۲۵ ساعت ۱۹:۳۰:۱۳

    خانه  > slide, اعدام  >  آخرین گزارش از وضعیت هشت زندانی اعدامی در رجائی شهر

آخرین گزارش از وضعیت هشت زندانی اعدامی در رجائی شهر

خبرگزاری هرانا ـ از هشت زندانی محکوم به اعدام که روز گذشته جهت اجرای حکم به سلولهای انفرادی منتقل شده بودند، حکم پنج زندانی متهم به “قتل” سحرگاه امروز در زندان رجائی شهر کرج بوسیله چوبه دار اجرا شد و سه زندانی نیز با عدم اجرای حکم، فرصتی دوباره یافتند.

به گزارش هرانا به نقل از خبر آن لاین، پنج تن از هشت زندانی منتقل شده به سلولهای انفرادی در زندان رجایی شهر کرج اعدام شدند و سه زندانی با گرفتن مهلت دوباره از اولیای دم فرصت ادامه زندگی یافتند، در همین رابطه گزارش کوتاهی از پرونده محکومین به اعدام امروز به خوانندگان ارائه می شود:

قتل خواستگار مزاحم،تعیین مهلت برای پرداخت دیه

چهارم تیرماه سال ۸۷ مردی ۵۸ ساله به نام علی به قتل رسید. بنا بر گفته های متهم به قتل ،این مرد ۵۸ ساله خواستگار خواهرش بود و به دلیل شنیدن جواب منفی برای آنها مزاحمت ایجاد می کرد.حکم قصاص متهم به قتل در شعبه ۷۱ دادگاه کیفری صادر شد. این متهم امروز پای چوبه دارر فت اما توانست مهلت برای پرداخت دیه بگیرد و به این ترتیب از طناب دار رهایی پیدا کرد.

فحاشی راکب موتور باعث قتل شد

چهاردم تیرماه سال ۸۷ مردی ۳۳ ساله به نام مصطفی به همراه برادرش سوار بر خودروی پژوی خود در حال گذر از خیابانی در بخش گلستان بودندکه با یک موتور برخورد می کنند. راکب موتور شروع به فحاشی کرد و پس از آن با چاقو راننده پژو را به قتل رساند.حکم قصاص متهم به قتل توسط قضات شعبه ۷۴ دادگاه کیفری صادر شد.

اختلافات مالی دو شریک را قاتل و مقتول کرد، قاتل فعلااز طناب دار گریخت

پانزدهم فروردین سال ۸۸ در پیشوای ورامین دو شریک ۴۵ و ۵۹ ساله که از قبل با هم اختلاف مالی داشتند با هم در گیر شدند. روز حادثه یکی به خانه دیگری می رود و با همسر او درگیری لفظی پیدا میکند. متهم به قتل هم از این موضوع خبر دار شد و با چاقو او را به قتل رساند. متهم امروز تا پای چوبه دار رفت اما دوباره به زندگی بازگشت.

سرایدار کارخانه راننده وانت را کشت

بیست و سوم مرداد ماه سال ۹۱ در یکی از کارخانجان اطراف بومهن جنایتی رخ داد. سرایدار یکی از این کارخانه ها که مردی ۴۰ ساله بود از راننده ۲۷ ساله وانت خواسته بود که با او ضایعات کارخانه را از آن محل خارج کنند و به تهران ببرند. متهم به قتل با انگیزه سرقت، راننده جوان را به قتل رساند و خودروی او را ربود.

اختلافات مالی با شلیک گلوله پایان یافت

هشتم اردیبهشت ماه سال ۹۰ پرونده اختلافات مالی دو شریک با شلیک یک گلوله خاتمه پیدا می کند.متهم به قتل به شرکت فرزین مراجعه کرد و پس از بستن دست و پای کارمندان این شرکت ،از مقتول خواست که برای مشخص شدن مساله به شرکتش بیاید اما مقتول به خواسته او بی توجهی کرد. این متهم به قتل پس از آن به خانه قربانی خود در خیابان گیشا رفت و همانجا او را با شلیک یک گلوله به قتل رساند.قضات شعبه ۷۴ هم رای به قصاص قاتل دادند.

بلوتوث عکس خواهر،جنایت را رقم زد

هشتم تیرماه سال ۹۴ جوان ۲۱ ساله ای به دست دوست ۲۴ ساله اش در خیابان کمیل به قتل رسید. متهم به قتل در جلسات دادگاه گفته بود که مقتول زمانی که گوشی تلفن همراه او را در اختیار داشته عکس های شخصی خواهرش را بلوتوث کرده است و او هم به همین دلیل وی را به قتل رسانده است.

قاتل نمی داند که چه کسی چاقو زده است،حکم قصاص هم اجرا نشد

هجدهم آبان ماه سال ۹۱ یک نزاع دسته جمعی در ۴ دانگه با قتل یکی از افراد شرکت کننده در نزاع پایان یافت.قاتل که ۶ سالی از او بزرگتر بود مدعی شد که با شنیدن صدای دعوا به خیابان آمده و پدرش را دیده که با چند نفر در حال کتک کاری هستند. او ادعا کرده که نمی داند چه کسی در آن شلوغی ضربه چاقو را به مقتول زده است. متهم به قتل موفق شد که برای پرداخت دیه به جای قصاص ،مهلت بگیرد.

دوستی در زندان، قتل پس از آزادی

قاتل و مقتول این پرونده پیش از این با هم در یک بند زندانی بودند. آنها پس از آزادی از زندان با یکدیگر طرح رفاقت ریخته اما قاتل باانگیزه دزدیدن پول ها و اسناد مقتول به خانه او رفت و او را با دوغ مسموم به قتل رساند و پس از آن هم اموال او را سرقت کرد.

بنا به گزارش منابع هرانا اسامی حداقل سه تن از متهمین به قتلی که امروز اعدام شدند داود علم بیگی از اندرزگاه یک، سید جلال استادی از اندرزگاه سه و مرتضی احمد بیگی ها از اندرزگاه شش است و اسامی حداقل دو متهم دیگری که امروز از مرگ رها شدند و موفق به اخذ مهلت شدند محمد مرزبان پناه و محمد محمودی احراز شده است.

لازم به ذکر است که روز گذشته هرانا در خبری اختصاصی از احتمال اعدام این هشت تن در زندان رجائی شهر خبر داده و اسامی پنج تن از ایشان به نام های مرتضی احمدبیگی ها، محمد مرزبان، مهدی کاهه، داود علم بیگی و محمد محمودی را منتشر کرده بود.

مطالب مرتـبط

یک نظر

  1. خدا به خانواده هاشون رحم کنه

نظر بگذارید