خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  بخشش یک محکوم به اعدام پای چوبه دار در قزوین

بخشش یک محکوم به اعدام پای چوبه دار در قزوین

خبرگزاری هرانا ـ یک زندانی متهم به “قتل”، با گذشت اولیای دم در پای چوبه دار بخشیده شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از دادگستری استان قزوین، صادقی نیارکی دادستان عمومی و انقلاب قزوین در این خصوص گفت: “با تلاش و پیگیری مسئولان قضایی، متدینین، معتمدان محلی و بخشش خانواده مقتول، اعدامی از طناب دار نجات یافت”.

دادستان قزوین ادامه داد: “قاتل و مقتول که پسر عمو بودند هر دو به دختری علاقه مند می شوند و قاتل به تصور اینکه برای رسیدن به دختر مورد علاقه اش باید مقتول را از سر راهش بردارد وی را سوار خودروی نیسان نموده و به خارج از شهر می برد و او ر ا به قتل می رساند و پس از پنج سال دستگیر میگردد”.

این مقام قضایی افزود: “پرونده این متهم، پس از طی مراحل قانونی و تایید دیوان عالی کشور و رئیس محترم قوه قضائیه در نهایت با انجام تشریفات قانونی مقرر گردید حکم قصاص در ندامتگاه مرکزی قزوین در سحرگاه یوم جاری اجرا شود، که در مراسم اجرای حکم با تلاش های مسئولان قضایی و با رضایت پدر و مادر مقتول، قاتل که در آستانه اعدام بود از چوبه دار رها شد”.

صادقی نیارکی اظهار کرد: “اگر چه متهم از اعدام و قصاص رهایی یافت ولی از بابت جنبه عمومی جرم، مجازات قانونی حبس بر اساس نظر دادگاه در خصوص وی اعمال می گردد”.

شایان ذکر است “قبل از اعلام رضایت اولیاء دم با حضور مسئولان قضایی و اداری مراسم قرائت زیارت عاشورا برگزار و  پدر و مادر مقتول بدون هیچ درخواستی رضایت خود را اعلام و مجازات اصلی قاتل را به خداوند واگذار نمودند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید