خبرگزاری هرانا

    خانه  > زنان  >  وزیر صنعت: نرخ بیکاری در زنان ۳ برابر مردان است

وزیر صنعت: نرخ بیکاری در زنان ۳ برابر مردان است

خبرگزاری هرانا ـ وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر افزایش نقش زنان در اقتصاد کشور، نرخ بیکاری در زنان را سه برابر مردان اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، محمدرضا نعمت‌زاده امروز با اشاره به نقش اصلی زنان در تشکیل خانواده و پرورش فرزندان برای خدمت‌گذاری در جامعه گفت: “این موضوع کفایت نمی‌کند، همانطور که در دو قرن اخیر نقش زنان در جهان در فعالیت‌های اقتصادی و علمی افزایش پیدا کرده است”.

وی با بیان این‌که سهم زنان از ورودی دانشگاه‌ها پس از انقلاب از زیر ۳۰ درصد به بیش از ۶۰ درصد رسیده است، گفت: “این موضوع نشان می‌دهد که ملت ما توجه ویژه‌ای به افزایش سطح دانش بانوان دارند و کسانی که به دانش روز مجهز می‌شوند بیشتر می‌توانند در کشور نقش‌آفرین باشد”.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این‌که زمینه‌های رشد برای جذب افراد و ایجاد زمینه برای ابراز خلاقیت‌ها در مقایسه با ورودی دانشگاه‌ها به مقدار کافی رشد پیدا نکرده است، اظهار کرد: “البته بسیاری از کارشناسان نیز معتقدند که این بخش بسیار پرهزینه‌تر و سخت‌تر از افزایش ظرفیت دانشگاه‌هاست”.

آموزش و پرورش تا سطح دبیرستان به خانم‌ها واگذار شود

نعمت‌زاده با بیان این‌که زنان در برخی مناطق و مشاغل می‌توانند بیش از مردان حضور داشته باشند، گفت: “برای مثال در آموزش و پرورش تا سطح دبیرستان خانم‌ها می‌توانند یکه‌تاز میدان شده و آقایان جا را خالی کنند و به خانم‌ها بدهند”.

وی با اشاره به نرخ بیکاری ۳۰ درصدی در زنان کشور اظهار کرد: “در حال حاضر جمعیت فعال کشور ما حدود ۲۳ میلیون نفر است که سهم خانم‌ها در این زمینه بسیار کم و حداکثر ۱۵ درصد است”.

به گفته وزیر صنعت، معدن و تجارت آنچه امروز در نمایشگاه نقش‌آفرینی زنان در توسعه پایدار دیده می‌شود تنها بخش کوچکی از نقش خانم‌ها در اقتصاد کشور است که باید به این موضوع بیشتر توجه شود.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید