خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  دادستان کرج: احراز شکنجه با “زنجیر” در آسایشگاه معلولان در البرز

دادستان کرج: احراز شکنجه با “زنجیر” در آسایشگاه معلولان در البرز

خبرگزاری هرانا ـ دادستان عمومی و انقلاب کرج از محرز شدن استفاده از طناب و زنجیر در آسایشگاه نگهداری از معلولان یکی از شهرستان‌های استان البرز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، حاجی رضا شاکرمی گفت: “چندی پیش گزارشی مبنی بر شکنجه معلولان با استفاده از سگ و زنجیر در آسایشگاهی در البرز به دادستانی عمومی و انقلاب کرج ارسال و پس از آن بررسی‌ها در خصوص این مساله آغاز شد”.

وی به پلمب این آسایشگاه توسط بهزیستی استان البرز اشاره کرد و افزود: “پس از بررسی‌های صورت گرفته توسط دادستانی کرج استفاده از طناب و زنجیر برای بستن معلولین در این آسایشگاه محرز و پرونده به دادستانی فردیس ارجاع داده شد”.

دادستان عمومی و انقلاب کرج در خصوص علت اصلی استفاده از طناب و زنجیر در این مرکز تصریح کرد: “طبق استانداردهای تعریف شده مرکز نگهداری از معلولین موظف است نسبتی کارآمد میان تعداد معلولین و کارکنان خود برقرار کند تا خدمات‌رسانی به معلولین به بهترین نحو انجام شود اما این مرکز برای استخدام پرسنل کمتر و پرداخت پول کمتر به بستن معلولان با طناب و زنجیر مبادرت کرده بود”.

شاکرمی در خصوص استفاده از سگ جهت شکنجه در این مرکز خاطرنشان کرد: “اگر چه ممکن است در این آسایشگاه سگ نگهداری شده باشد ولی تا کنون هیچگونه شواهدی مبنی بر استفاده از سگ برای شکنجه معلولان به دست نیامده است”.

این مسئول ادامه داد: “با مشاهده آثار طناب و زنجیر بر روی بدن برخی از معلولان و گزارش آن توسط والدین به بهزیستی، در اولین اقدام این مرکز پلمب شد و پرونده آن به دادستانی فردیس ارسال شد تا در خصوص مجازات متخلفین تصمیم گیری شود”.

وی در پایان یادآور شد: “بستن معلولین به وسیله طناب و زنجیر توسط مسئولان این مرکز آسیب‌هایی جدی به معلولان وارد کرده است و این اقدام جرم محسوب شده و تبعات قانونی در پی خواهد داشت”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید