خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۴, 6th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۶/۲۲ ساعت ۱۵:۳۰:۰۶

    خانه  > اعدام  >  دادستان کل کشور: مجازات های مواد مخدر تغییری نکرده است

دادستان کل کشور: مجازات های مواد مخدر تغییری نکرده است

خبرگزاری هرانا ـ دادستان کل کشور با اعلام اینکه “مجازات اعدام” درباره قاچاقچیان مواد مخدر حذف نشده است، گفت که در مجازات هایی که در قانون پیش بینی شده به هیچ وجه تجدید نظر نشده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، ابراهیم رئیسی صبح امروز در حاشیه جلسه شورای معاونین ستاد مبارزه با مواد مخدر در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا مجازات اعدام برای قاچاقچیان حذف شده است یا خیر، گفت: “مبارزه با مواد مخدر هیچ زمانی از دستور کار ما خارج نخواهد شد لذا مجازات هایی که در قانون پیش بینی شده است بر آن تجدید نظر نشده و فقط آیین دادرسی کیفری نسبت به روند تایید حکم این افراد ساز و کار جدیدی را در دستور کار خود قرار داده است”.

وی درباره این ساز و کارهای جدید افزود: “پیش از این دادستان کل کشور و رئیس دیوان عالی در مورد احکام مواد مخدر نظر می دادند اما طبق دستورالعمل جدید شعب دیوان عالی کشور در سراسر کشور به این امر رسیدگی می کنند”.

رئیسی افزود: “به هیچ وجه از مجازات هایی که در قانون وجود دارد کاسته نخواهد شد و تخصیصی نیز برای مجرمان در نظر گرفته نشده است”.

دادستان کل کشور گفت: “علاوه بر بخش های انتظامی و قضایی یک بخش دیپلماسی مبارزه با مواد مخدر نیز وجود دارد که پیشبرد فعالیت های دیپلماسی ستاد را در سطح بین المللی برعهده دارد و بنده به شخصه معتقدم فعالیت های این بخش هنوز کافی نیست”.

وی در مورد پرونده های قضایی مرتبط با مواد مخدر و مهمترین پرونده ای که در این مدت وجود داشته است نیز گفت: “در سراسر کشور شعبات ویژه ای داریم که به موضوع مواد مخدر رسیدگی می کنند، پرونده های کلانی هم مطرح و در حال رسیدگی است هرچه کارهای امنیتی مان بیشتر شود سازمان و شبکه های بزرگ مواد مخدر بیشتر و بهتر شناسایی شده و در دست عدالت قرار می گیرند”.

رئیسی با اعلام اینکه نباید به هیچ عنوان خرده فروشان مواد مخدر را نادیده گرفت افزود: “شبکه های بزرگی که در زمینه تولید و توزیع مواد مخدر دخالت داشته اند شناسایی و متلاشی شده اند، جا دارد دستگاه های اطلاعاتی و عملیاتی که در زمینه مبارزه با مواد مخدر عمل می کنند در کنار صرف هزینه و وقت برای برخورد با باندهای بزرگ بحث مبارزه با خرده فروشان مواد را به ویژه در شهرها با همان جدیت دنبال کنند تا در آینده ای نزدیک شاهد حذف مواد مخدر از چهره شهرها باشیم”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید