خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  مرگ یک زن متکدی پس از بازداشت در بیرجند

مرگ یک زن متکدی پس از بازداشت در بیرجند

خبرگزاری هرانا ـ در اجرای طرح جمع‌آوری متکدیان در شهر بیرجند از توابع”استان خراسان جنوبی” توسط نیروی انتظامی، یکی از متکدیان پس از بازداشت، در زندان این شهر جان خود را از دست داد.

به گزاش خبرگزاری هرانا به نقل از آفتاب، فاطمه ناصری که طی اجرای طرح جمع‌آوری متکدیان توسط نیروی انتظامی در شهر بیرجند دستگیر شده بود، بخاطر عدم توجه پزشکی مسئولان زندان درگذشت.

به گفته‌ی برادر متوفی، وی مبتلا به بیماری آسم بوده و از اسپری درمانی سالبوتامول استفاده می‌کرده است.

بعد از اتمام اسپری، حال وی وخیم شده و مسئولان زندان به درخواست کمک وی توجهی نکرده‌اند.

پزشک زندان نیز یک ساعت بعد از مرگ بر بالین او حاضر شده است.

مسئول مرکز جمع‌آوری متکدیان شهرستان بیرجند نیز در این‌باره گفته است که “این فرد را نیروی انتظامی دستگیر کرده و یک روز در مرکز نگهداری موقت متکدیان در شهرداری بوده و بعد از آن به دادگاه فرستاده شده است و برای وی جریمه تعیین کردند ولی چون قادر به پرداخت مبلغ جریمه نبود دوباره به زندان منتقل شد”.

پیشتر، مسئول مرکز جمع‌آوری متکدیان شهرستان بیرجند با بیان اینکه طی دو ماهه نخست سال جاری ۷۲ متکدی از سطح شهر بیرجند جمع‌آوری شده‌اند، گفته بود: “از این تعداد ۳۱ نفر مرد و ۴۱ نفر زن بوده‌اند”.

از ابتدای سال جاری هشت متکدی حرفه ای در سطح شهر بیرجند شناسایی و به دستگاه قضایی معرفی شده‌اند.

وی با بیان اینکه متکدیان که به دستگاه قضایی معرفی می شوند به دلیل مبلغ پایین جریمه نقدی به صورت مجدد دست به تکدی‌گری می‌زند، افزود: “باید در این رابطه قانون سختگیرتری را برای متکدیان در نظر گرفت”.

امیرآبادی، مسائل خانوادگی، طلاق، مهاجرت از روستا، تن پروری، بیکاری، خشکسالی های چندین سال اخیر در استان و وضعیت ضعیف فرهنگی حاکم بر خانواده را از جمله علل تکدی‌گری در سطح شهر بیرجند عنوان کرده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید