خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴, 20th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۶/۱۷ ساعت ۱۹:۲۲:۰۷

    خانه  > اندیشه و بیان  >  وزارت بهداشت: تبلیغ ماهواره‌ای، مجوز محصولات را باطل می‌کند

وزارت بهداشت: تبلیغ ماهواره‌ای، مجوز محصولات را باطل می‌کند

خبرگزاری هرانا ـ مدیر کل نظارت و ارزیابی فراورده‌های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت که کالاهایی که در ماهواره‌ها و شبکه‌های غیرمجاز تبلیغ می‌شوند هیچ مجوزی از وزارت بهداشت ندارند و اگر مجوزی نیز داشته باشند، مجوز آنها به سرعت تعلیق و باطل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، هدایت حسینی در مورد تبلیغات فرآورده‌های غذایی، آرایشی و بهداشتی در رسانه‌ها اظهار داشت: “تبلیغات در رسانه‌ها یکی از موضوعاتی است که مورد توجه ویژه‌ای قرار دارد، تبلیغات محصولات غذایی به خصوص فرآورده‌های غذایی وارداتی در شبکه‌های غیرمجاز و ماهواره‌ها ممنوع است و این اقدام با همکاری وزارت ارشاد صورت می‌گیرد، در صورت تبلیغات در ماهواره تمام پروانه‌های محصولاتی که در ماهواره تبلیغ دارند باطل می‌شود”.

مدیر کل نظارت و ارزیابی فراورده‌های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو اظهار داشت: “تبلیغ فرآورده‌های غذایی، آرایشی و بهداشتی در رسانه‌های داخلی ممنوعیتی ندارد، اما بر اساس ماده ۳۷ قانون، تبلیغ کالاهای آسیب رسان به سلامت در حال حاضر ممنوع است”.

فهرست کالاهای آسیب رسان به سلامت به صورت کارشناسی تهیه شده و به سازمان صدا و سیما و مراجعی که بر تبلیغات نظارت دارند، ابلاغ شده است. محصولات آسیب رسان محصولاتی را شامل می‌شود که میزان نمک، چربی و شکر آنها بالا است و تبلیغات این محصولات قطعا ممنوع است.

بنابراعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، حسینی گفت: “محصولات آرایشی و بهداشتی که مجوزهای لازم را از وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو داشته باشند، می‌توانند تبلیغ کنند اما، اگر محصولی مجوز نداشته باشد و تبلیغی را در هر رسانه‌ای داشته باشد، تخلف است و به شدت برخورد می‌کنیم”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید