خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۴, 15th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۶/۱۴ ساعت ۱۳:۳۸:۰۷

    خانه  > زندانیان  >  رییس کل دادگستری اصفهان: متهمان زیر ۲۵ سال در اولویت استفاده از مجازات جایگزین حبس

رییس کل دادگستری اصفهان: متهمان زیر ۲۵ سال در اولویت استفاده از مجازات جایگزین حبس

خبرگزاری هرانا ـ خسروی وفا گفت که استفاده از مجازات جایگزین حبس برای متهمان زیر ۲۵ سال از اولویت‌های اصلی دادگستری اصفهان است که این موضوع در ستاد کاهش جمعیت کیفری این استان در دست بررسی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، احمد خسروی وفا رییس کل دادگستری اصفهان، با اشاره به گفته های لاریجانی رییس قوه قضاییه در خصوص غربالگری زندانیان گفت: “با توجه به رهنمودهای رهبری در هفت تیر سال جاری، دادگستری استان اصفهان در زمینه غربالگری زندانیان ستادی را تشکیل داد”.

خسروی وفا در ادامه با عنوان این مطلب که جلسات هفتگی کمیته کاهش جمعیت کیفری با حضور مسئولان قضایی استان اصفهان برگزار می شود، عنوان کرد: “اولویت اصلی ما در این جلسات ابتدا کاهش ورود متهمان جرایم سبک به زندان است”.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان بیان کرد: “خصوصا متهمان که سن آنها زیر ۲۵ است به صورت ویژه ای مورد تاکید قرار گرفته اند، تا در اولویت استفاده از مجازات جایگزین حبس قرار گیرند”.

وی در ادامه ادعا کرد: “دادگستری استان اصفهان نسبت به کاهش مجازات زندان برای محکومین مالی نیز برنامه ای دارد و در این میان، نتایج نشان می دهد که این اقدامات باعث کاهش جمعیت کیفری شده است تا حد زیادی در این زمینه موفق عمل کرده است”.

رییس دادگستری اصفهان در پایان اعلام کرد که سرقت اولین جایگاه و ایجاد ضرب و جرح دومین جایگاه جرائم را در این استان به خود اختصاص داده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید