خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳, 11th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۱۲/۲۶ ساعت ۲:۵۴:۱۱

    خانه  > سایر گروهها  >  انفجار مین در قصرشیرین یک کشته برجا گذاشت

انفجار مین در قصرشیرین یک کشته برجا گذاشت

خبرگزاری هرانا – معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار قصرشیرین گفت: انفجار یک قبضه مین به جای مانده از دوران جنگ تحمیلی در منطقه تنگه حمام حوالی پاسگاه مرزی دارخور از توابع بخش مرکزی این شهرستان یک کشته بر جا گذاشت.

به گزارش هرانا به نقل از ایرنا نعمت الله نازپرورده روز دوشنبه افزود: در جریان این حادثه یکی از عشایر ایل کلهر به نام جلال بهرام زاده ۲۴ ساله در حین تعلیف احشام با مین برخورد که بر اثر شدت جراحات وارده در دم فوت کرد.

وی اظهار داشت: در جریان این انفجار همچنین هفت راس از دام های این فرد تلف شدند.

نازپرورده گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۹ نفر در اثر انفجار مین و مهمات به جای مانده از جنگ تحمیلی در این شهرستان مجروح و کشته شده اند ضمن اینکه در همین مدت، انفجار مینهای باز مانده از جنگ، باعث تلف شدن چند راس دام و وارد شدن خسارت به ماشینهای کشاورزی شد.

وی از مردم و ساکنان منطقه و بویژه مسافران و مهمانان نوروزی خواست به محض مشاهده هرگونه مواد منفجره، مراتب را به نیروهای پاکسازی مرکز مین زدایی، فرمانداری قصرشیرین و یا با شماره تلفن ۱۱۰ اطلاع دهند و از دست زدن، جا به جایی و انتقال این هرگونه اشیای مشکوک خودداری کنند.

با وجود تلاش بی وقفه نیروهای پاکسازی میادین مین، تاکنون صدها نفر از مردم مناطق مرزی استان کرمانشاه بخصوص مرزداران، عشایر و نیروهای گروههای پاکسازی اراضی آلوده به مین در شهرستان قصرشیرین بر اثر انفجار مین و مهمات به جای مانده از دوران جنگ تحمیلی جان باختند یا معلول شده اند.

پاکسازی عمومی تا عمق ۳۰ سانتی متری اراضی آلوده به مین شهرستان قصرشیرین در بهمن سال ۹۱ به اتمام رسید و اینک اکیپ های پاکسازی مرکز مین زدایی ماموریت خود را برای پاکسازی عمقی و بازنگری تا عمق ۸۰ سانتی متری و به بیانی دیگر پاکسازی مکانیزه و عملیات کوبش را در دستور کار دارند.

قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه با بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت با عراق ۱۸۶ کیلومتر مرز مشترک دارد و در هشت سال جنگ به مدت دو سال در اشغال نیروهای عراقی بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید