خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  پایان اعتصاب غذای رمضان احمد کمال

پایان اعتصاب غذای رمضان احمد کمال

خبرگزاری هرانا – رمضان احمد کمال، زندانی سیاسی زندان رجایی شهر کرج پس از حدود یک هفته به اعتصاب غذای خود پایان داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، رمضان احمد کمال، زندانی سیاسی کرد تبعه کشور سوریه که از صبح شنبه ۲۱ شهریور ماه سال جاری در اعتراض به عدم رسیدگی های پزشکی دست به اعتصاب غذا زده بود، روز شنبه ۲۸ شهریور ماه پس از بازگشت به بند اعلام کرد که به اعتصاب غذای خود پایان داده است.

رمضان احمد کمال پنج شنبه هفته گذشته و در وضعیتی که در اعتصاب غذای خشک به سر می برد به بیمارستان منتقل شد و مورد عمل جراحی قرار گرفت. این زندانی سیاسی تبعه کشور سوریه پس از عمل جراحی و رسیدگی به خواسته هایش به اعتصاب غذای خود پایان داد و به محل حبس خود در زندان رجائی شهر بازگشت.

این زندانی سوری در اسفند ماه گذشته و در پی  حاد شدن عفونت دست راست و خطر از کار افتادگی، در زندان قزوین دست به اعتصاب غذا زد که توسط مسئولین زندان قزوین جهت درمان به زندان رجائی شهر منتقل شد. ولی مسئولین زندان رجائی شهر بعد از حدود شش ماه از اعزام او به این زندان برای درمان، با این توجیه که بیمارستان زمان را مشخص نکرده است، از اعزام وی خودداری می کند.

دست راست این زندانی در درگیری حین بازداشت گلوله خورده و عدم درمان جدی این زندانی سیاسی موجب شد که ماهیچه های دست او تحلیل رود و زخم وی دچار عفونت شدید شود، پزشکان زندان تنها راه جلوگیری از گسترش عفونت و رهایی از خطر از کارافتادگی دست وی را بستری شدن در بیمارستان تشخیص داده اند، مسئله ای که هنوز محقق نشده است.

رمضان احمد کمال که سال ۱۳۸۷ به اتهام عضویت در حزب کارگران کردستان ترکیه بازداشت و به ده سال حبس محکوم شده است، طی این مدت در زندان های ماکو، قزوین، اوین و رجایی شهر زندانی بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید