خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, زندانیان  >  رسول بداقی؛ معلم زندانی همچنان در بند

رسول بداقی؛ معلم زندانی همچنان در بند

خبرگزاری هرانا ـ درحالیکه بیش از بیست روز از پایان حبس شش ساله رسول بداقی می گذرد، این فعال صنفی و عضو کانون صنفی معلمان تهران، بدون حتی یک روز مرخصی همچنان درحبس به سر می برد، در طول چهار ماه گذشته این معلم زندانی درشرایط انفرادی بوده و با وجود پایان مدت حبس همچنان در شرایط بلاتکلیف به سر می برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از حقوق معلم و کارگر، بنا بر اظهارات همسر ایشان درملاقات اخیر مشخص شده است که پرونده جدید وی با اتهام اخلال در امنیت نظام به شعبه بیست و هشت دادگاه انقلاب ارسال شده و زیر نظر قاضی مقیسه رسیدگی می شود.

با وجود مراجعات مکرر خانواده این معلم زندانی برای تعیین تکلیف شرایط ایشان و درخواست قانونی ازادی برای وی، قاضی پرونده قول رسیدگی در ۱۵ روز آینده را داده است.

بنابر اظهارات همسر این فعال صنفی، با وجود تدوام انفرادی وضعیت روحی رسول بداقی خوب بوده و همچنان در انتظار تعیین تکلیف در زندان به سر می برد.

لازم به ذکر می باشد، رسول بداقی معلم زندانی و پدر سه فرزند شهریور ماه سال ۱۳۸۸ بازداشت و به شش سال حبس محکوم شد، درپی زندانی شدن، حبس او توسط مقامات غیبت غیر موجه تلقی و از آموزش و پرورش اخراج شده و حقوق وی نیز قطع شد.

گفتنی است وی از ابتدای حبس در زندان های اوین و رجایی شهر محبوس بوده و  تاکنون به مرخصی اعزام نشده است.

مطالب مرتـبط

یک نظر

  1. درود . صدای آزادی رسول بداقی و همکاران دربندش باشیم …

نظر بگذارید