خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۴, 21st of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۶/۰۳ ساعت ۲۰:۳۲:۱۲

    خانه  > slide, اعدام  >  انتشار دادنامه بهروز آلخانی زندانی محکوم به اعدام

انتشار دادنامه بهروز آلخانی زندانی محکوم به اعدام

خبرگزاری هرانا – تصاویر زیر دادنامه بهروز آلخانی زندانی سیاسی محکوم به اعدام را نشان می دهد که پیش از ظهر امروز جهت اجرای حکم به سلول های انفرادی منتقل شد و ساعاتی پیش نیز خانواده اش برای آخرین بار با وی دیدار کردند.

خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در راستای شفافیت بیشتر روند صدور و اجرای احکام در غیاب اطلاع رسانی مسئولین قضایی، دادنامه بهروز آلخانی را منتشر می کند. مطابق مطالب مندرج در دادنامه بهروز آلخانی علیرغم پذیرش برخی اتهامات، در تمام مراحل توأم با فشار بازجویی، ترور دادستان خوی را انکار کرده و گفته است که پیش از اقدام وی این ترور انجام شده است.

گزارش گردش کار کارشناسان دستگاه اطلاعاتی در محکمه و تدوین دادنامه بصورت موثری مورد استفاده دستگاه قضایی قرار میگیرد، بر همین اساس لازم به اشاره بخشهای متعددی از مدعیات مطرح شده در دادنامه لزوما نمی تواند گفتار یا مورد تایید آقای آلخانی باشد.

پیمان آلخانی برادر بهروز آلخانی نیز طی تماسی با هرانا انتقال به انفرادی و انجام آخرین ملاقات خانواده با برادرش را تأیید کرده است.

بهروز آلخانی فرزند فارس، متولد سال ۱۳۶۴، شهروند کُرد ساکن سلماس،به همراه ۱۵ تن دیگر در ۷ بهمن ماه ۱۳۸۸ توسط نیروهای امنیتی در شهر سلماس به اتهام ارتباط با پژاک بازداشت شد، وی پس از چند ماه با اتهام جدید مشارکت در قتل دادستان خوی روبرو شد و در شعبه ۱ دادگاه انقلاب ارومیه به ریاست قاضی چابک به اتهام همکاری موثر با پژاک و قتل دادستان شهرستان خوی به اعدام محکوم شد.

پرونده بهروز آلخانی سپس با اعتراض وی به دیوان عالی کشور ارجاع شد و دیوان حکم صادره از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب ارومیه را نقض کرده و پرونده را به شعبه ۱۰ دادگاه تجدید نظر استان ارجاع داد و حکم اعدام وی مجددا در این دادگاه به تایید رسید، با اعتراض مجدد وی پرونده دوباره به دیوان عالی کشور ارسال شد و تا چندی پیش گفته می شد دیوان هنوز حکم نهایی را صادر نکرده است، این زندانی هم‌چنین در پرونده‌‌ای جداگانه به اتهام نگهداری اسلحه‌ به ۱۰ سال زندان محکوم شد.

به گفته نزدیکان، بهروز آلخانی به دلیل فشارها و شکنجه طی دوران بازجویی وی در ۵ سال گذشته با مشکلات روحی و عصبی گوناگونی روبرو بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید