خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  ساس ها در بند هشت زندان اوین

ساس ها در بند هشت زندان اوین

خبرگزاری هرانا – گزیدگی و نیش حشره ساس زندانیان بند هشت زندان اوین را به ستوه آورده و آزار می دهد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، گزیدگی و نیش حشره ساس زندانیان بند هشت زندان اوین را آزار می دهد و به معضلی جدید در این بند تبدیل شده است.

بنا بر همین گزارش به نقل از منابع مطلع هرانا، حسین رفیعی و امیر امیرقلی دوتن از زندانیان این بند هستند که توسط ساس به شدت گزیده شده اند و وضعیت مناسبی ندارند.

منابع هرانا همچنین خبر دادند که پس از اعتراض زندانیان و علی رغم قول و وعده مسئولان زندان برای سمپاشی، هیچ اقدامی از سوی ایشان انجام نشده است. همین منابع می گویند که زندانیان مجبورند برای دفاع از خود در برابر این حشره، خودشان به فروشگاه زندان سفارش سم داده و با هزینه شخصی سم را تهیه و استفاده کنند.

حشره ساس یا Bed Bug که به دراکولای واقعی شهرت دارد، از راه خون خوراکی انسان و دیگر جانداران خون گرم تغذیه می کند.

پیشتر نیز خبرهایی در مورد “قطع آب گرم بند هشت اوین” و همچنین “شیوع یک مسمومیت ویروسی” در این بند منتشر شده بود که خانواده های زندانیان را نسبت به وضعیت سلامتی فرزندان خود در این بند به شدت نگران کرده است.

بند هشت “بدترین بند زندان اوین” و  “تبعیدگاه جدید زندانیان سیاسی اوین” توصیف شده است که در آن تعداد زیادی از زندانیان سیاسی و امنیتی بر خلاف اصل تفکیک جرائم در ازدحامی فوق العاده و بدون امکانات و شرایط بد بهداشتی به همراه زندانیان غیرسیاسی نگهداری می شوند و اعتراضات مکرر زندانیان و خانواده ها نیز تا کنون راه به جایی نبرده است.

اغلب زندانیانی که پس از انتخابات ۹۲ بازداشت شده اند در بند هشت نگهداری می شوند و همچنین تعداد زیادی از زندانیان نیز از بند ۳۵۰ به این بند منتقل شده اند.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید