خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  اعتراض مطهری به حصر موسوی و کروبی

اعتراض مطهری به حصر موسوی و کروبی

خبرگزاری هرانا ـ علی مطهری در اعتراض به حصر میرحسین موسوی و مهدی کروبی، گفت که پیغمبر اسلام هم نمی‌‌تواند حکم کند فردی بدون محاکمه در حصر باشد”مگر به واسطه وحی”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقا از آنا، علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، گفت: “عده‌ای فکر می‌کنند چون جمهوری اسلامی وجود دارد و ولی‌فقیه در رأس امور است، پس هیچ ظلمی نمی‌شود و اگر کسی بگوید که ظلم شده، با نظام مبارزه کرده است”.

وی ادامه داد: “مگر در همین نظام ماجرای ستار بهشتی نبود که به عنوان یک کارگر ساده به خاطر نوشتن در وبلاگی که به اذعان مسئولان بازدید بسیار کمی داشت، در بازداشت در اثر کتک و فشار از دنیا رفت”.

مطهری ادعا کرد: “اگر کسی اعتراضی کند، در مسیر اصلاح جمهوری اسلامی پیش رفته است، چون این اقدام، تصمیم نظام نبوده است. به جای اینکه شیرین عبادی در خارج از کشور آن را بگوید ما آن را مطرح کردیم و طرح آن از تکرار چنین حوادثی در کشور جلوگیری می‌کند”.

همچنین مطهری در مورد مسئله حصر اظهار کرد: “حرف من این بود که هرگونه مجازاتی باید حکم قضایی داشته باشد. اگر مسئله حصر حل نشود این نوع برخورد کم‌کم تبدیل به یک رویه می‌شود و بعدا به سر خودتان می‌آید. شاید اگر آقای موسوی و کروبی به مسئله حصر آقای منتظری اعتراض می‌کردند این بلا سر خودشان نمی‌آمد”.

نماینده مردم تهران در مجلس تأکید کرد: “حرف من این است که اینها باید محاکمه شوند و معلوم بشود چرا فردی که ۸ سال نخست وزیر کشور بوده چنین حرکتی انجام داده است”.

وی افزود: “پیغمبر اسلام هم نمی‌تواند چنین حکمی بدهد که بدون محاکمه، فردی در حصر باشد مگر به واسطه وحی”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید