خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  موج گرفتگی یک نفر در اثر انفجار مین در قصرشیرین

موج گرفتگی یک نفر در اثر انفجار مین در قصرشیرین

خبرگزاری هرانا ـ معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار قصرشیرین گفت که انفجار یک قبضه مین به جا مانده از دوران جنگ در این شهرستان منجر به موج گرفتگی یک نفر شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، نعمت الله نازپرورده افزود: “در جریان این انفجار یک دستگاه بولدوزر متعلق به شرکت پاکسازی مین در حوالی پاسگاه مرزی خان لیلی از توابع بخش مرکزی شهرستان قصرشیرین با مین برخورد کرد که راننده آن دچار موج گرفتگی شد”.

وی اظهار کرد: “راننده این بولدوزر پس از موج گرفتگی به بیمارستان منتقل شد”.

به گفته نازپرورده خودرو این فرد نیز دچار خسارت شد.

پاکسازی عمومی تا عمق ۳۰ سانتیمتری اراضی آلوده به مین شهرستان قصرشیرین در بهمن سال ۹۱ به اتمام رسید و اکنون گروه های پاکسازی مرکز مین زدایی ماموریت خود را برای پاکسازی عمقی و بازنگری تا عمق ۸۰ سانتیمتری و به بیانی دیگر پاکسازی پیشرفته و عملیات کوبش در دستور کار دارند.

با وجود تلاش بی وقفه نیروهای پاکسازی میادین مین تاکنون تعدادی از مردم مناطق مرزی استان کرمانشاه به ویژه مرزداران، عشایر و نیروهای پاکسازی اراضی آلوده بر اثر انفجار مین و مهمات بر جا مانده از دوران جنگ  یا کشته و یا مجروح و معلول شده اند.

قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه با بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت با عراق ۱۸۶ کیلومتر مرز مشترک دارد و در هشت سال جنگ به مدت دو سال در اشغال نیروهای عراقی بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید