خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  انتقال اسماعیل عبدی به بند هشت زندان اوین

انتقال اسماعیل عبدی به بند هشت زندان اوین

خبرگزاری هرانا – اسماعیل عبدی، دبیرکل کانون صنفی معلمان تهران پس از طی مراحل تحقیقات مقدماتی به بند هشت زندان اوین منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، اسماعیل عبدی، دبیرکل کانون صنفی معلمان تهران، امروز و پس از بیش از پنجاه روز از بازداشت خود به بند هشت زندان اوین در تهران منتقل شد.

لازم به ذکر است که بر اساس اطلاعات دریافتی پرونده وی به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران، تحت نظارت قاضی صلواتی ارجاع شده است.

بند هشت “بدترین بند زندان اوین” , “تبعیدگاه جدید زندانیان سیاسی اوین” توصیف شده است که در آن تعداد زیادی از زندانیان سیاسی و امنیتی بر خلاف اصل تفکیک جرائم در ازدحامی فوق العاده و بدون امکانات و شرایط بد بهداشتی به همراه زندانیان غیرسیاسی نگهداری می شوند و اعتراضات مکرر زندانیان و خانواده ها نیز تا کنون راه به جایی نبرده است.

اغلب زندانیانی که پس از انتخابات ۹۲ بازداشت شده اند در بند هشت نگهداری می شوند و همچنین تعداد زیادی از زندانیان نیز از بند ۳۵۰ به این بند منتقل شده اند.

اسماعیل عبدی دبیر ریاضی دبیرستان های اسلام شهر و استاد و مربی شطرنج استان تهران از ششم تیرماه ۱۳۹۴ و با بدرقه نزدیک ۸۰ تن از کنشگران صنفی فرهنگی خود را به زندان اوین معرفی کرد و تا امروز در بازداشت به سر می برد.

لازم به ذکر می باشد، روز یکشنبه ۳۱ خرداد ماه سال جاری، هنگامی که آقای عبدی قصد مسافرت به ارمنستان داشت، ضمن ضبط پاسپورت از خروج وی ممانعت به عمل آمد.

اسماعیل عبدی که سابقه بازداشت نیز دارد و در آخرین مورد به ده سال حبس محکوم شده است، در اردیبهشت ماه و همزمان با تجمعات اعتراضی معلمان در سراسر کشور، احضار و عدم اجرای حکم حبس وی منوط به استعفا شده بود، این استعفا مورد قبول هیئت مدیره کانون صنفی معلمان قرار نگرفت.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید