خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۳, 12th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۱۲/۲۴ ساعت ۳:۴۰:۲۳

    خانه  > slide, اقلیت های دینی  >  بازداشت یک شهروند بهایی در نجف آباد جهت اجرای حکم

بازداشت یک شهروند بهایی در نجف آباد جهت اجرای حکم

خبرگزاری هرانا – نیروهای امنیتی با مراجعه به منزل نغمه فارابی، شهروند بهایی در شهر نجف آباد وی را برای گذراندن حکم دو سال زندان خود بازداشت و به زندان یزد منتقل کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، نیروهای امنیتی در هفته ای که گذشت با مراجعه به منزل خانم نغمه فارابی (اسحاقیان) در شهر نجف آباد نامبرده را بازداشت و جهت گذراندن دوره محکومیت به زندان یزد منتقل کردند.

نیروهای امنیتی برای بازداشت خانم فارابی در روز بازداشت در مراجعه اول علیرغم اینکه نامبرده در منزل حضور نداشت بصورت غیرقانونی با بالا رفتن از دیوار، وارد منزل شده بودند که موفق به بازداشت وی نشدند به همین دلیل در مراجعه مجدد در بعدازظهر همان روز وی را بازداشت کردند.

لازم به توضیح است، خانم فارابی به اتهام عضویت در جامعه بهایی در مرداد ماه سال ۹۰ به همراه ۱۶ نفر دیگر در شهرهای مختلف بازداشت شده بود و در اردیبهشت ۹۳ توسط دادگاه انقلاب شهر یزد به دو سال زندان محکوم شد که در حال حاضر با انتقال به زندان یزد تحمل آن را آغاز کرده است. در پرونده مورد اشاره برای شهروندان بهایی جمعا ۵۸ سال حبس صادر شده که تعدادی از این شهروندان جهت گذراندن ایام محکومیت در زندان به سر می برند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید