خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  بخشش یک اعدامی پای چوبه دار

بخشش یک اعدامی پای چوبه دار

خبرگزاری هرانا ـ  صبح روز شنبه تمامی مقدمات برای اعدام یک قاتل آماده بود که خانواده مقتول در آخرین لحظات از خون پدر خود گذشته و قاتل را بخشیدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه از توابع “استان گیلان” با حضور در منزل مرحوم عزت الله باقری و فرزندان وی که قاتل پدرشان را صبح امروز (شنبه) در پای چوبه دار بخشید، از این اقدام آنان تجلیل کرد.

حسین اسماعیلیان روز شنبه در این دیدار که در شهر بندرکیاشهر از توابع شهرستان آستانه اشرفیه در شرق مرکز استانگیلان برگزار شد، بر ترویج فرهنگ و روحیه ایثار و گذشت بین اقشار مختلف جامعه تاکید کرد.

به گفته یکی از فرزندان مرحوم باقری، این حادثه در سال ۸۷ طی درگیری فیزیکی بین مرحوم عزت الله باقری و یکی از افراد بر روی زمین زراعی روی داد که منجر به قتل پدر این خانواده شد.

فرماندار آستانه اشرفیه اضافه کرد: “این گذشت، حرکتی بسیار زیباست که به هیچ عنوان نمی توان آن را توصیف کرد”.

وی با بیان اینکه خانواده باقری بین قصاص و بخشش یکی از بهترین جلوه های انسانیت را به نمایش گذاشتند، افزود: “خانواده مرحوم باقری با بخششی که از خود نشان دادند، دست به ایثار بزرگی زدند که این امر بایستی به عنوان الگو مورد توجه همه قرار بگیرد”.

وی با بیان اینکه این بخشش برگرفته از روح بزرگ انسانی است، یادآور شد: “بدون تردید این گذشت و بخشش در نزد خداوند اجر و ثواب معنوی فراوانی به همراه دارد”.

یکی از فرزندان مرحوم عزت الله باقری نیز در این دیدار، با تقدیر از حضور فرماندار آستانه اشرفیه اظهار کرد: “جلب رضایت خداوند از مهمترین عواملی بوده که خانواده مرحوم باقری برای رسیدن به آن از قصاص قاتل پدر خویش گذشتند”.

علی باقری یادآور شد: “خانواده مرحوم باقری از بخششی که انجام داده اند، پشیمان نیستند زیرا این امر موجب شد تا از داغدار شدن یک خانواده دیگر جلوگیری شود”.

وی در ادامه با اشاره به آموزه های دینی مبنی بر اینکه لذتی که در بخشش وجود دارد در انتقام و قصاص نیست، خاطرنشان کرد: “امیدواریم این بخشش موجب شود تا روحیه گذشت و ایثار در جامعه ترویج شده و مورد توجه قرار بگیرد”.

وی با بیان اینکه مرحوم باقری دارای دو پسر و دو دختر است، گفت: “در آخرین مرحله از این پرونده در حالیکه صبح امروز (شنبه) قرار بود حکم اعدام برای قاتل در زندان لاکان رشت به اجرا دربیاید ، فرزندان مرحوم باقری قبل از اینکه قاتل به پای چوبه اعدام برده شود، با حضور در زندان، گذشت خود را از قاتل پدر خویش اعلام کردند”.

در این دیدار که امروز در منزل مرحوم عزت الله باقری در شهر بندرکیاشهر برگزار شد، جمعی از خبرنگاران و مسوولان نیز حضور داشتند.

بخش بندرکیاشهر از توابع شهرستان آستانه اشرفیه در شرق استان گیلان قرار دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید