خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  مهدی هاشمی به بند هفت زندان اوین منتقل شد

مهدی هاشمی به بند هفت زندان اوین منتقل شد

خبرگزاری هرانا ـ مهدی هاشمی که روز یکشنبه برای اجرای ده سال حکم حبس تعزیری، خود را به زندان اوین معرفی کرده بود، به بند هفت این زندان منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کلمه، مهدی هاشمی که روز یکشنبه برای اجرای ده سال حکم حبس تعزیری، خود را به زندان اوین معرفی کرده بود، در اندرزگاه شماره هفت این بازداشتگاه مستقر شد.

مهدى هاشمى پس از استقرار در بند هفت به اتاق های این بند سرکشی کرده و پس از گفت و گو با زندانیان اتاق های مختلف از آن ها خواسته تا کاستی ها و مشکلات بند را با وی در میان بگذارند تا برای رفع آنها تلاش کند.

یاسر هاشمی هم روز سه شنبه از مکالمه تلفنی کوتاه آقای هاشمی با فرزند زندانی اش خبر داده و گفته بود که هاشمی رفسنجانی در آن گفت و گوی تلفنی از مهدی درباره وضعیت و شرایط زندان پرسیده و جویای اوضاع و احوالات دیگر زندانیان شده است.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در این گفت و گوی تلفنی به مهدی هاشمی توصیه کرده که با مطالعه و تحقیق و پرورش فکر و اندیشه، بهترین بهره را از فرصت زندان ببرد و به فرزندش یادآور شده که خود و کتاب بیست جلدی تفسیر رهنما را در دوران سه ساله زندان نوشته است.

مهدی هاشمی دوم مهرماه سال ۹۱ به ایران بازگشت و در فرودگاه توسط نمایندهٔ دادستانی بازداشت شد، او با این تعهد که تا ۲۴ ساعت بعد خود را به دادستانی معرفی کند، به خانه رفت و روز سوم مهر ماه به دادسرای امنیت رفت اما از آنجا به زندان اوین منتقل شد و نزدیک به سه ماه بعد را در زندان به سر برد، تا آنکه در نهایت پس از ماهها محاکمه، دادگاه وی را به ده سال حبس محکوم کرد.

فرزند رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام پیش از معرفی به زندان بیانیه ای را منتشر کرد که در بخشی از آن آمده است: “بار دیگر ‌درخواست اجازه پخش کامل و بدون حاشیه کلیه جلسات محاکم این جانب از صدا و سیمای جمهوری اسلامی را داده‌ و امیدوارم که این تقاضا مورد پذیرش واقع شود. به خوبی می‌دانم که این اقدام از سوء‌ استفاده افراد افراطی و مغرض در ضربه زدن به یکی از ارکان نظام جمهوری اسلامی پیشگیری خواهد کرد.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید