خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  وکیل مهدی هاشمی: درخواست اعاده دادرسی “مهدی هاشمی” را پس گرفتیم

وکیل مهدی هاشمی: درخواست اعاده دادرسی “مهدی هاشمی” را پس گرفتیم

خبرگزاری هرانا ـ وکیل‌مدافع مهدی هاشمی از پس گرفتن درخواست اعاده دادرسی پرونده موکلش از دیوان عالی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، سیدمحمود علیزاده طباطبایی، با بیان این مطلب، اظهار کرد: “پس گرفتن درخواست اعاده دادرسی پرونده مهدی هاشمی بنا به درخواست خودش بوده است”.

وی افزود: “قرار بود پرونده موکلم به شعبه‌ای ارجاع شود اما موکل معتقد بود که پرونده به این شعبه نرود که به همین دلیل درخواست اعاده دادرسی را پس گرفتیم”.

سید وحید ابوالمعالی یکی دیگر از وکلای مهدی هاشمی نیز گفت: “طبق روال معمول حدود دو هفته پیش درخواست اعاده دادرسی را به دیوان عالی کشور تقدیم کردیم، به دلیل اینکه قرار بود پرونده به شعبه دیگری برود و نرفت موکل معتقد بود که بهتر است درخواست را پس بگیریم”.

ابوالمعالی با اشاره به اینکه منتظر ابلاغ اجراییه حکم پرونده موکلم هستیم، اظهار کرد: “در موعد مقرر زمانی که ابلاغیه به دست ما برسد، بلافاصله همکاری های لازم را خواهیم کرد و شخص آقای هاشمی نیز برای اجرای حکم به اوین مراجعه خواهند کرد”.

وی تاکید کرد که هیچ منعی برای اجرای حکم وجود ندارد.

رسیدگی به پرونده مهدی هاشمی در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه و با برگزاری بیش از ۲۰ جلسه صورت گرفت و بر اساس حکم دادگاه بدوی، وی به حبس، جزای نقدی، رد مال و انفصال از خدمات دولتی محکوم شده است.

طبق قانون، مهدی هاشمی ۲۰ روز پس از ابلاغ حکم به رأی صادر شده اعتراض کرد و پرونده به شعبه ۵۴ تجدیدنظر مستقر در دادگاه انقلاب ارجاع شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید