خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  موج گرفتگی دو نفر بر اثر انفجار مین

موج گرفتگی دو نفر بر اثر انفجار مین

خبرگزاری هرانا ـ معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار قصرشیرین گفت که انفجارهای جداگانه دو قبضه مین به جا مانده از دوران جنگ در این شهرستان منجر به موج گرفتگی دو نفر شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، نعمت الله نازپرورده روز افزود: “در جریان یکی از این انفجارها یک دستگاه بولدوزر متعلق به شرکت پاکسازی مین در یک و نیم کیلومتری پاسگاه مرزی دارخور از توابع بخش مرکزی شهرستان قصرشیرین با مین برخورد کرد که راننده آن دچار موج گرفتگی شد”.

وی اظهار کرد: “راننده این بولدوزر پس از موج گرفتگی به بیمارستان منتقل شد و به خودرو وی نیز خسارت وارد شد”.

وی افزود: “همچنین در جریان انفجار دیگری که در حوالی پاسگاه مرزی پرویزخان این شهرستان رخ داد یک دستگاه بولدوزر متعلق به شرکت پاکسازی با مین برخورد کرد که در نتیجه راننده آن نیز دچار موج گرفتگی شد و برای ادامه درمان و بهبود شرایط جسمانی به بیمارستان قصرشیرین منتقل شد”.

پاکسازی عمومی تا عمق ۳۰ سانتیمتری اراضی آلوده به مین شهرستان قصرشیرین در بهمن سال ۹۱ به اتمام رسید و هم اکنون گروه های پاکسازی مرکز مین زدایی ماموریت خود را برای پاکسازی عمقی و بازنگری تا عمق ۸۰ سانتیمتری و به بیانی دیگر پاکسازی پیشرفته و عملیات کوبش را در دستور کار دارند.

با وجود تلاش بی وقفه نیروهای پاکسازی میادین مین تاکنون تعدادی از مردم مناطق مرزی استان کرمانشاه بویژه مرزداران، عشایر و نیروهای پاکسازی اراضی آلوده بر اثر انفجار مین و مهمات بر جا مانده از دوران جنگ فوت یا مجروح و معلول شده اند.

قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه با بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت با عراق ۱۸۶ کیلومتر مرز مشترک دارد و در هشت سال جنگ به مدت دو سال در اشغال نیروهای عراقی بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید