خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۴, 19th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۵/۱۲ ساعت ۱۳:۰۵:۰۹

    خانه  > اعدام  >  بخشش یک اعدامی پس از ۱۶ سال حبس

بخشش یک اعدامی پس از ۱۶ سال حبس

خبرگزاری هرانا ـ زندانی متهم به قتل، پس از ۱۶ سال تحمل حبس در زندان جهرم، با رضایت اولیای دم از چوبه دار نجات پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از اداره کل زندان های استان فارس، در پی وقوع نزاع در یکی از روستاهای شهرستان جهرم، درسال ۱۳۸۷، جوانی بر اثر اصابت گلوله به قتل می رسد و در این زمینه قاتل دستگیر و پرونده وی در دادسرای جهرم مورد بررسی قرار می گیرد که پس از تکمیل تحقیقات حکم قصاص قاتل صادر و در دیوان عالی کشور مورد تأیید قرار می گیرد.

شورای حل اختلاف زندان مرکزی شیراز در تعامل با مراجع قضایی پرونده زندانی خدامراد. الف را پیگیری و پس از ۱۶ سال این پرونده با گذشت خانواده مقتول از حق قانونی خود مختومه گردید.

رئیس زندان جهرم گفت: “با دعوت از اولیاء دم توسط کمیته صلح و سازش و شورای حل اختلاف زندان، زندانی خدامراد. الف که ۱۶سال در زندانهای جهرم و عادل آباد شیراز تحمل حبس نموده با اعلام رضایت و گذشت شاکی طی مراحل قانونی از زندان آزاد می شود”.

وی ادامه داد: “خانواده شاکی از حق قانونی خود که قصاص قاتل فرزندشان بود چشم پوشی نمودند و در یک اقدام بزرگ و خداپسندانه اولیاء دم با فرهنگ ایثار از حق خود گذشتند”.

زندانی آزاد شده از حکم قصاص نیز گفت: “از خانواده و اولیاء دم تشکر و سپاسگزاری می کنم که با گذشت از حق خود عمری دوباره به من بخشیدند و از خداوند مهربان بهترینها را برای آنان آرزومندم و تازنده هستم مدیون آنان هستم”.

سیدرضا موسوی عضو شورای حل اختلاف زندان مرکزی شیراز که پیگیر پرونده زندانی نجات یافته از دار مجازات نیز ضمن تقدیر از خانواده شاکی گفت: “نهادینه کردن فرهنگ صلح و سازش در بین مردم، عزم جدی همه دستگاه ها و مردم را می طلبد”.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید