خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۴, 9th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۵/۱۱ ساعت ۱۶:۰۱:۳۷

    خانه  > اعدام  >  رهایی ۸ محیط بان از چوبه دار؛ معصومه ابتکار خبر داد

رهایی ۸ محیط بان از چوبه دار؛ معصومه ابتکار خبر داد

خبرگزاری هرانا ـ معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت که از سال ۹۲ که مسئولیت سازمان را برعهده گرفتم هشت محیط‌بان حکم اعدام داشتند، در حال حاضر مسائل حقوقی بعضی از این محیط‌بانان حل شده و دو نفر از آنها به زودی مشکلاتشان مرتفع خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خبر آنلاین، معصومه ابتکار گفت: “محیط‌بانان استخدام رسمی سازمان محیط زیست هستند، البته در این حوزه سازمان دچار کمبود است و تلاش داریم این کمبود جبران شود”.

۳۱ژوییه و ۹مرداد روز جهانی محیط بان، این روز برای اولین بار در سال ۲۰۰۷ و همزمان با پانزدهمین سالگرد تاسیس فدراسیون بین المللی محیط بانان جشن گرفته شد.

گروه های ۶۳ گانه عضو رسمی این فدراسیون، فعالیت های مختلفی را برای این روز پیشنهاد می کنند، از روشن کردن شمع و یک دقیقه فکر کردن به محیط بانانی که حین انجام وظیفه جان باخته اند تا کاشت یک درخت به عنوان ادای احترام به رنجرهای جهان و آموزش های عمومی و بحث و گفتگو و چانه زنی با مسوولان حکومت ها.

اما از سال گذشته تقریبا صحبت ها در مورد محیط بانان و دلسوزی برا‌ی آنها به عمل هایی برای بهبود وضعیت آنها تغییر کرده است. محیط بانانی که به جرم حفاظت از طبیعت به اعدام محکوم شده بودند حکم آزادی گرفتند و آنهایی که از سختی کار گله داشتند سرو سامان گرفتند.

ابتکار در ادامه با اشاره به پیگیری مشکلات حقوقی محیط‌بانان کشور توسط سازمان حفاظت محیط زیست اظهارکرد: “سال ۹۲ که من مسئولیت سازمان را برعهده گرفتم هشت محیط‌بان حکم اعدام داشتند. در حال حاضر مسائل حقوقی بعضی از این محیط‌بانان حل شده و دو نفر از آنها به زودی مشکلاتشان مرتفع خواهد شد”.

او همچنین در مورد اختیارات محیط‌بانان گفت: “محیط‌بانان به عنوان ضابط قوه قضاییه اجازه حمل سلاح دارند و یگان حفاظت محیط زیست هستند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید