خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > فرهنگی  >  مجید اشراق: بر اساس دستور مقامات بالا برگزاری کنسرت فعلاً در استان خراسان منتفی است

مجید اشراق: بر اساس دستور مقامات بالا برگزاری کنسرت فعلاً در استان خراسان منتفی است

خبرگزاری هرانا – دادستان عمومی و انقلاب شهرستان چناران، دو هفته پس از لغو کنسرت «علیرضا قربانی» و بازتاب‌های فراوان این اتفاق در رسانه‌های داخلی و خارجی در نخستین گفتگوی رسمی خود درباره این موضوع مصاحبه‌ای انجام داده و تاکید کرده که برگزاری کنسرت طبق دستوراتی که ما گرفته‌ایم فعلا به طور کل در استان خراسان منتفی است.

به گزارش هرانا به نقل از موسیقی ما؛ شامگاه ۹ اسفند «علیرضا قربانی» برای اولین بار قرار بود در استان خراسان رضوی و در سالن دانشگاه آزاد شهرستان «گل‌بهار» – از توابع شهر مشهد- روی صحنه برود. اما ساعاتی پیش از اجرای این برنامه با نامه رسمی دادستانی شهرستان چناران از برگزاری این برنامه ممانعت به عمل آمد.

پیگیری خبرنگار ما برای ارتباط گرفتن با دادستان شهرستان «چناران» (که بر اساس نامه ایشان به رئیس ارشاد چناران برنامه لغو شده بود) بالاخره پس از یک هفته نتیجه داد و ایشان در نخستین گفتگوی رسمیشان با «سایت موسیقی ما» نکاتی را درباره این اتفاق توضیح دادند.

«مجید اشراق» دادستان عمومی «چناران» در این باره گفت: «بحث‌هایی که تا کنون رسانه‌ها درباره این موضوع داشته‌اند بیشتر حالت غیرحقوقی داشته و عمدتا به قصد شانتاژ رسانه‌های ضد انقلاب صورت گرفته است. بخاطر همین چندان از نظر من اهمیت پاسخگویی ندارد.

بی‌بی‌سی» و «دویچه وله» با بازتاب این اتفاقات تنها در پی مقاصد غیر فرهنگی خود هستند و از سوی دیگر نیز برخی رسانه‌ها با شیطنت‌هایی سعی کردند موضوع را به سمتی پیش ببرند که این اتفاق را اتفاقی غیر قانونی جلوه بدهند. مگر «بی‌بی‌سی» متولی فرهنگی اتفاقات داخل کشور است که تا این حد سعی در غیرقانونی جلوه دادن ایین تصمیم دارند؟ در حالی که این موضوع با نامه‌هایی رسمی صورت گرفته است.»

«اشراق» همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه این کنسرت دارای مجوزهای رسمی وزارت ارشاد بوده توضیح داد: «ما در نامه‌ای که در اختیار ارشاد مشهد قرار دادیم و ظاهرا به صورت همگانی هم منتشر شده، توضیح داده‌ایم که موضوع برگزاری این قبیل برنامه‌ها فعلا در این استان به طور کل منتفی است و ما دستوراتی را دریافت کرده‌ایم که بر اساس آن‌ها تصمیم گرفته‌ایم. حالا اگر قرار باشد این موضوع دستخوش تغییرات جدید شود، باید منتظر دستورات جدیدی باشیم که به صورت قانونی به ما می‌رسد.»

او همچنین در انتهای صحبت‌های خود نیز گفت: «متاسفانه موضوع به سمت بازی‌های سیاسی سوق داده شده و بخاطر همین با توجه به برداشت‌های مختلف و خلاف واقع، از سوی دادستانی کل استان به دلیل احتمال هرگونه تفسیر به رای از حرف‌ها ما، اجازه اظهارنظر بیشتر در این رابطه را نداریم.»

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید