خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  فقدان ایمنی محیط کار؛ کارگر متوفی مقصر شناخته شد

فقدان ایمنی محیط کار؛ کارگر متوفی مقصر شناخته شد

خبرگزاری هرانا ـ به دلیل فقدان ایمنی در حین کار، یک کارگر پیمانکار راه اتوبان “زنجان – تبریز” در برخورد با یک خودروی سواری جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، سرهنگ علی اصغر شیرمحمدی افزود: “جان باخته که از کارگران شرکت پیمانکاری راه بود هنگام نصب علایم ایمنی در این مسیر ارتباطی به دلیل عدم رعایت موارد ایمنی و سهل انگاری در به کارگیری تجهیزات لازم ازجمله چراغ چشمک زن و استوانه های ترافیکی و کله قندی دچار این حادثه تلخ و دلخراش شد”.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان زنجان اظهارکرد: “این حادثه ساعت ۱۱ و سی دقیقه روز گذشته رخ داد و این کارگرپس از برخورد خودرو سواری پراید به دلیل شدت ضربه و جراحات وارده در دم فوت کرد”.

شیرمحمدی افزود: “راننده خودرو پراید در این حادثه مقصر نیست و کارشناسان پلیس راه اعزامی به محل بر اساس قانون، کارگر متوفی و پیمانکار مربوط را به دلیل عدول از قوانین و مقررات به صورت ۵۰ – ۵۰ مقصر تشخیص دادند”.

وی تاکید کرد: “طبق ماده چهار قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، تردد هرگونه وسایط نقلیه غیرمجاز و ورود اشخاص به اتوبان ها ممنوع است و اگر حادثه ای برای آنان اتفاق بیفتد رانندگان خودروها مقصر نخواهند بود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید