خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  محکوم به قصاص از چوبه دار نجات یافت

محکوم به قصاص از چوبه دار نجات یافت

خبرگزاری هرانا ـ یک محکوم به اعدام با پرداخت دیه و رضایت اولیای دم یک روز قبل از اجرای حکم قصاص از مرگ نجات یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از جام جم، خانواده مقتول با تلاش تیم صلح و سازش دادسرای جنایی تهران از اجرای حکم قصاص گذشت کردند.

رسیدگی به این پرونده همزمان با چهارشنبه سوری سال ۸۹ و اعلام قتل پسر جوانی به تیم جنایی تهران آغاز شد. با حضور ماموران کلانتری هفت چنار در محل درگیری، آنها با جسد پسر جوانی به نام جاوید روبه رو شدند.

با شروع تحقیقات، متهم اصلی به نام وحید شناسایی و دستگیر شد و در بازجویی به قتل اعتراف کرد.

با تکمیل تحقیقات، پرونده به دادگاه کیفری استان ارسال و وحید ۲۸ فروردین سال ۹۱ در شعبه ۱۱۳ محاکمه شد.

قاتل ۲۷ ساله درمورد روز قتل و نحوه کشتن جاوید گفت: “آن شب خانه همسر موقتم در محله هفت چنار بودم، همراه برادرهمسرم مشروبات الکلی خوردیم و برای آتش بازی به خیابان رفتیم، مقتول و دوستش همراه چند نفر دیگر آتش روشن کرده بودند و ما هم آنجا مشغول تماشا بودیم تا این که جاوید قصد داشت ترقه خطرناکی را داخل آتش بیندازد که به او اعتراض کردم”.

او عصبانی شد و با هم درگیر شدیم، من با چاقویی که نمی دانم چه کسی به دستم داد، ضربه ای به گردنش زدم که پسر جوان جانش را از دست داد، من قصد کشتن نداشتم و در یک لحظه به خاطر عصبانیت کنترلم را از دست داده و با چاقو ضربه ای به مقتول زدم، حالا هم از کار خود پشیمانم و از اولیای دم می خواهم مرا ببخشند تا فرصت دوباره ای برای جبران گذشته خود داشته باشند”.

در ادامه یکی از شاهدان نزاع خونین به قاضی پرونده گفت: “وقتی درگیری شد، دوست مقتول چاقویی از جیبش درآورد و با دسته آن ضربه ای به سر وحید زد، وقتی چاقو زمین افتاد قاتل آن را برداشت و ضربه ای به گردن جاوید زد،.

با اعترافات قاتل و اظهارات شاهدان با توجه به درخواست مجازات از سوی خانواده جاوید، قضات دادگاه وحید را به قصاص محکوم کردند.

با تائید حکم از سوی قضات شعبه ۱۶ دیوان عالی کشور، پسر جوان در یک قدمی چوبه دار قرارگرفت تاحکم مجازات صبح امروز اجرا شود اما با تلاش تیم صلح و سازش دادسرای جنایی، اولیای دم مقتول روز گذشته با دریافت دیه از قصاص قاتل فرزندشان گذشت کردند و زندگی دوباره ای به او بخشیدند.

بر اساس این گزارش قرار بود سحرگاه امروز ۱۴ قاتل که درپرونده های جداگانه مرتکب قتل عمد شده بودند پای چوبه دار بروند که با تلاش تیم صلح و سازش دادسرای جنایی تهران یکی از آنها موفق به جلب رضایت شد و سه قاتل دیگر نیز مهلت گرفتند. ۱۰ قاتل دیگر اعدام شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید