خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۴, 23rd of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۴/۳۱ ساعت ۲۰:۱۱:۰۳

    خانه  > زندانیان  >  صدور ۳۲۷ ماه حبس؛ احکام دستگیرشدگان مقابل نهاد ریاست جهموری در مرحله تجدیدنظر است

صدور ۳۲۷ ماه حبس؛ احکام دستگیرشدگان مقابل نهاد ریاست جهموری در مرحله تجدیدنظر است

خبرگزاری هرانا ـ سال گذشته در پی حواشی بازرسی از بند ۳۵۰ زندان اوین، گروهی مقابل نهاد ریاست جمهوری تجمع و خواستار ورود رییس‌جمهور به این مسئله شدند که در حاشیه آن هفت نفر بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، پس از تشکیل پرونده و تفهیم اتهام به بازداشت شدگان، پرونده این افراد برای رسیدگی به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب ارجاع شد که پس از بررسی و اخذ دفاع از متهمان و وکلای آنها، جمعا به ۳۲۷ ماه حبس محکوم شدند، هرانا پیش از این اسنادی درباره این بازداشت ها را منتشر کرده بود.

امیر رئیسیان وکیل یکی از این بازداشت‌شدگان٬ در مورد آخرین وضعیت این پرونده اظهار کرد: “موکلم به اتهام اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت کشور با استناد به ماده ۶۱۰ قانون مجازات اسلامی به ۷۵ ماه حبس تعزیری و جزای نقدی محکوم شد”.

وی با بیان اینکه با اعتراض به حکم صادره پرونده برای رسیدگی به شعبه ۳۶دادگاه تجدیدنظر ارسال شده، ادامه داد: “منتظر صدور حکم از سوی مرجع تجدید‌نظر هستیم و امیدواریم حکم صادره متناسب با جرم باشد چراکه طبق ماده۶۱۰ قانون مجازات اسلامی، سقف محکومیت ۶۰ ماه است حال آنکه موکلم به ۷۵ ماه محکوم شده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید